Duruşması lansman öncesi

Red Bull F1 patronu Christian Horner bu Cuma şirket dışından bir avukatla görüşmeye hazırlanıyor. Horner’a yönelik iddialara ilişkin duruşmanın Cuma günü yapılacağı bildirildi. Bu, Red Bull’un soruşturmanın takımın 2024 F1 aracının lansmanını gölgede bırakmasını istemediğini iddia eden medyasına göre böyle. RB20, önümüzdeki 15 Şubat Perşembe günü Red Bull’un Keynes’teki genel merkezinde düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılacak. Hollandalı F1 muhabiri Erik van Haren de, Horner’ın “enerji içeceği üreticisinin merkez ofisi tarafından görevlendirilen dışarıdan uzman bir avukat tarafından fabrikada ziyaret edileceğini” bildirdi. Red Bull’un ana şirketi Pazartesi günü, BBC Sport’un kontrol niteliğindeki uygunsuz davranışlarla ilgili olduğunu anladığı suçlamaların ardından Horner hakkında bağımsız bir soruşturma başlatıldığını doğruladı.

“Mevcut suçlamalarla ilgili bağımsız bir soruşturma başlatıldı. Şirket konuyu son derece ciddiye alıyor. Soruşturma, dışarıdan bağımsız bir soruşturma avukatı tarafından yürütülüyor ve en kısa sürede tamamlanacak.” Red Bull’un açıklamasında şu ifadelere yer verildi: Davranışın bir kadın meslektaşına yönelik olduğu iddia edildi. Horner, Hollanda gazetesi De Telegraaf’a yaptığı açıklamada herhangi bir yanlış yaptığını reddederek şunları söyledi: “Bu iddiaları tamamen reddediyorum.” Horner’ın cezası belirlenmedi ve şu anda takım patronu ve CEO’luk görevinden istifa etme planının olmadığı anlaşılıyor. Ancak medyada yayınlanan bir rapor, 50 yaşındaki yöneticinin şirket içindeki desteğini kaybettiğini öne sürdü. Yayın, Horner’ın istifa etmesi ya da ayrılmak zorunda kalması durumunda, Red Bull takım yöneticisi Wheatley’nin 2024 F1 sezonunun başlangıcından önce geçici olarak görevi üstlenebileceğini de ekledi. | 7 Şubat 2024 : 00.51

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top