Mikksel; “i20, bana Polo’yu hatırlatıyor!”

Hyundai Dünya Ralli Şampiyonası pilotu Andreas Mikkelsen, i20’nin kendisine Polo’yu hatırlattığını söyledi. 2013’te Sebastien Ogier, VW ile WRC’ye resmen hakim olmuştu. VW’nin 2016 sezonunun sonundaki şok vedasından sonra Ogier ve takım arkadaşları Jari-Matti Latvala ve Mikkelsen’in yolları ayrıldı. Ogier M-Sport’ta ve Latvala’da Toyota’da kendilerine koltuk buldular, ancak Mikkelsen 2017 sezonuna Skoda’nın R5 WRC2 otomobillerinden birinde başladı. Sezonun son üç rallisinde Hyundai’ye geçmeden önce de Citroen WRT’ye katılıp Finlandiya’da ikinci oldu. Mikkelsen, gevşek yüzeylerde i20’nin performansının, 2015-16 arasında üç WRC rallisi kazandığı Polo’dakine benzer olduğunu söyledi.

Mikkelsen, Autosport International’daki 2018 WRC sezonunun lansmanında “Özellikle toprak rallilere dönmek, Polo’ya geri dönmek gibi bir duygu” dedi. Citroen C3’ü toprakta sürmenin asfalttan biraz daha zor olduğunu ama gerçekten güzel olduğunu vurgulayan Mikkelsen, “Şimdi şampiyonluk için mücadele edebilecek en iyi yerdeyiz’ diye düşündüm. Arabada çok daha rahat hissediyorum, bu nedenle 2018 için büyük olanaklara sahip olduğumuza inanıyorum ve artık üst sıralar için savaşabiliriz” dedi.

Mikkelsen’in Hyundai ile yaptığı tam zamanlı anlaşma, geçen yıl Skoda ile WRC 2’yi kazandığı Monte Carlo’da başlayacak. “Henüz kontrollerimiz sürüyor. Çok zor koşullar yaşanmadı, buz ya da kar yok, şu an bunu arıyoruz” diye konuşan Mikkelsen, “eminim Monte Carlo başlamadan, 2018 sezonuna tam hazır oluruz.” Hyundai patronu Michel Nandan ise Hyundai’nin Mayıs ayındaki Portekiz Rallisi’nde dört araba yarıştıracağını söyledi. Aksi halde hem Dani Sordo ve Hayden Paddon, bu sezon üçüncü bir i20’yi paylaşacaklar, hem de Thierry Neuville ve Mikkelsen ancak Mayıs’ta birlikte yarışacaklardı. Hyundai, Sordo ve Paddon’ın 2018’de aynı sayıda ralliye katılmasına izin vermek için bu kararı aldı. | 13.01.2018 : 20.10

Son 70 haber

1 Yorum - “Mikksel; “i20, bana Polo’yu hatırlatıyor!””

  1. almanyada ikinci oldular finlandiya değil

Yoruma kapalı

Go To Top