Hamilton, Ferrari’ye geçmeye hazırlanıyor

Yedi kez Dünya Şampiyonu İngiliz pilot Lewis Hamilton Mercedes’ten ayrılmaya hazırlanıyor. Sky Sports haberine göre Lewis Hamilton, on yılı aşkın süredir parçası olduğu Mercedes ekibinden ayrılarak, 2025 Formula 1 sezonundan itibaren Ferrari için yarışacak.

Monaco’lu pilot Charles Leclerc geçtiğimiz hafta Ferrari ile sözleşmesini yenilemişti. Buna göre Hamilton, Ferrari’de Carlos Sainz’ın yerine geçecek ve Leclerc’in yeni takım arkadaşı olacak. Habere göre, resmi duyurunun önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor.

2007 yılında Vodafone Mclaren Mercedes takımında Formula 1 kariyerine başlayan İngiliz pilot, 2008 yılında ilk dünya şampiyonluğunu elde etmişti. 2012 yılından itibaren Mercedes AMG Petronas takımı adına yarışmaya başlayan Hamilton’ın, Ferrari’nin Formula 1 efsanesi Michael Schumacher ile aynı sayıda (7) dünya şampiyonluğu bulunuyor.

Sinem Hoşgör | 1 Şubat 2024 | 18:21

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top