İsoff ilk ‘Spor Kulübü’ oldu

İstanbull Offroad Kulübü (İsoff) bugün yapılan olağanüstü seçimli tüzük genel kurulunda hem yeni kurallar onaylanarak İsoff Spor Kulübü statüsüne kavuştu hem de yapılan seçimle son yönetim kurulu üyelerden güven tazeledi. Spor Genel Müdürlüğünün genelgesi ile derneklerin tüzüklerini güncelleyerek dernek sıfatından ‘spor kulübü’ hüviyetine kavuşturulmaları ve varsa iktisadi işletmelerin kapatılması için gereken olağanüstü tüzük genel kurulu bugün salt çoğunluk karşılığı 56 üyenin  katılımıyla kulübün Seyrantepe’deki lokalinde yapıldı. Üyelere yeni tüzük maddeleri hakkında bilgi verilirken, kulübün ‘Spor Kulübü’ (SK) statüsü üyeler tarafından ilgili tüzük değişiklikleri kabul edilerek tescillenmiş oldu.

Böylelikle ülkemizin en eski ve güçlü offroad kulübü olan İstanbul Offroad Kulübü sporumuzda SK (Spor Kulübü) sıfatı kazanan ilk kulüp oldu. Yine tüzük değişikliği ile kulübün geçerli olan İktisadi İşletmesi’nin gerekirse katılması ve varlıklarının kulübe devredilmesi konusunda üyeler tarafından oybirliği ile yönetim kuruluna yetki verildi. Gündem maddesi gereği kulübün üyelik ilk giriş ve yıllık üyelik bedelleri 5 bin ve 2 bin Lira olarak oybirliği ile kabul edildi. Bir başka gündem maddesi gereği seçime gidilerek yeni yönetim kurulu belirlenmesinden önce tek aday grubunun blok liste ile seçime gidilmesi kararı alındı ve seçime giren tek blok liste üyeler tarafından oybirliği ile seçildi. Son başkan Kubilay Tüfekçi ve bir değişiklikle yönetim kurulu bir sonra yapılacak olan olağan genel kurula kadar görev yapmak için üyelerden güvenoyu aldı. | Aydın Hoşgör, Ralli Ajansı, İstanbul. 17 Ocak 2023 : 23.45

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d