MotoGP’de çifte ev sahibi

Katar’ın 2021 FIM MotoGP Dünya Şampiyonası sezonunu başlatmasına kısa bir süre kala, cesur bir sürücü, bunu ülkenin ikonik İslam Eserleri Müzesi’nin dışında, kameralar önünde bir performans sergileyerek kutladı. Katarlı sürücü Mashel Al-Naimi ve Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), bu performansı, yakın zaman içerisinde dünyaca ünlü Losail Uluslararası Pisti’nde düzenlenecek olan yarışlar hakkında farkındalık yaratmak için gerçekleştirdi. Dünyanın en iyi motosiklet yeteneklerinin, geceleri düzenlenecek olan bu benzersiz yarışlarda ışıklandırılmış pistte yerlerini alacakları, 26 Mart’tan 4 Nisan’a kadar sürecek olan fikstür, motor sporları takvimindeki en görkemli etkinliklerden biri. Bu yılki etkinlik TV’de canlı yayınlanacak ancak Covid-19 nedeniyle seyircisiz olacak.

Katar Ulusal Turizm Konseyi Genel Sekreteri ve Qatar Airways Grup İcra Kurulu Başkanı Akbar Al Baker şunları söyledi: “Katar Grand Prix’i ve Doha MotoGP, spor takvimimizdeki önemli etkinlikler ve 2004 yılından itibaren bu sporun hayranlarının heyecan verici gece yarışlarını izlemek için Doha’ya akın etmesini sağladı. Bu yıl da etkinliklere ev sahipliği yapmanın heyecanını yaşıyoruz. İstisnai yetenekleri ve ziyaretçileri, önde gelen küresel spor etkinliklerinde ağırlamak, Katar’ın önemli bir turizm destinasyonu haline gelmesine katkıda bulunmaktadır. Olağanüstü spor tesislerimizi sergilemek ve meşhur misafirperverliğimizi uluslararası ziyaretçilere sunmak için bu yılın ilerleyen zamanlarında sınırlarımızı açmayı dört gözle bekliyoruz”.

Ülke, FIFA Dünya Kupası 2022ye ev sahipliği yapmaya hazırlanırken, kendisini önemli bir spor turizmi destinasyonu olarak konumlandırmayı planladığından, MotoGP bu yıl Katar’da gerçekleşen heyecan verici spor etkinliklerinden sadece birisi. Ev sahipliği yapacağı diğer önemli spor etkinlikleri arasında FIFA Arab Cup, Qatar Total Open, Qatar ExxonMobil Open ve uluslararası golf turnuvası Commercial Bank Qatar Masters 2021 yer alıyor. QNTC, Katar Ulusal Vizyonu 2030 ile uyumlu olarak, ülkenin spor hayranları da dahil farklı ziyaretçilere karşı cazibesini geliştirmek için yatırım yapmaya devam ediyor.

Ülkede geçirdikleri süre boyunca sporculara ve izleyicilere mümkün olan en iyi misafirperverliği ve konforu sağlama arzusuyla QNTC, ülkede mevcut olan otel odası sayısını artırmak da dahil olmak üzere şu anda bir dizi büyük ölçekli proje ve geliştirmeyi yönetiyor. Bunlardan birisi, sürdürülebilir kalkınmayı spor odaklı etkinliklerle birleştiren bir proje olan Qetaifan Island North projesi. Losail Uluslararası Yarış Pisti’ne kısa bir sürüş mesafesindeki tesiste bir otel ve konut kompleksi, kapsamlı bir alışveriş plazası ve tamamlandığında türünün en yüksek su kaydırağına ev sahipliği yapacak olan teknoloji harikası bir su parkı yer alıyor.

Katar Ulusal Turizm Konseyi’nin misyonu, Katar’ı, kültürel özgünlüğün modernlikle buluştuğu ve dünyanın her yerinden insanların kültür, spor, iş ve aile eğlencesi alanlarında sunulan benzersiz teklifleri deneyimlemek için bir araya geldiği bir yer haline getirmek. QNTC’nin çalışmalarına, ülkenin turizm olanaklarını çeşitlendirmeyi ve ziyaretçiler tarafından yapılan harcamaları artırmayı amaçlayan Katar Ulusal Turizm Sektörü Stratejisi (QNTSS) yön vermekte ve QNTSS’nin kuruluşundan bu yana Katar 14 milyondan fazla ziyaretçiyi ağırladı. Katar turizm sektörünün ekonomi üzerindeki etkisi, daha fazla çeşitlilik içeren bir ekonomi ve daha aktif bir özel sektör arayışları çerçevesinde hükümetin 2017 yılında turizmi öncelikli sektör olarak belirlemesiyle giderek daha görünür hale gelmekte. Önemli 2021 Katar MotoGP tarihleri: 5, 6, 7 Mart MotoGP sınıfı Deneme Sürüşü, 10, 11 ve 12 Mart MotoGP sınıfı Resmi Testi, 19 ve 20 Mart Asya Yetenek Kupası Resmi Testi, 26, 27 ve 28 Mart Katar Grand Prix, 2, 3 ve 4 Nisan Doha Grand Prix | 25 Şubat 2021 :21.30

Son 100 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: