Kızlar pistte tamamlandı

Fiorano’da dört genç finalist, yetenek testlerinde, simülatörde ve F4 ile çıktıklatı pistte sınandılar. Şimdi değerlendirmeler tamamlanıyor ve önümüzdeki hafta 22 Ocak Cuma günü 4 finalistten (Julia Ayoub, Antonella Bassani, Doriane Pin ve Maya Weug arasında) kimin kazandığı Fiorano’da açıklanacak. Fia Women in Motorsport Komisyonu tarafından Ferrari Sürücü Akademisi (FDA) ile işbirliği içinde yürütülen ve otomobil sporunu teşvik etmeyi amaçlayan FIA programı “Girls on Track-Rising Stars”ın belirleyici kampı Fiorano’da sona erdi. Profesyonel bir yarış pilotu olarak kariyer yolunda 12-16 yaş arasındaki en yetenekli kızları destekliyor. Programın finalistleri Akademi’de full bir eğitim devresi yaşandılar. Julia Ayoub (15), Antonella Bassani (14), Doriane Pin (14) ve Maya Weug (16)’dan oluşan genç kızlara yönelik programın bir parçası olmaya aday herkes bir dizi teste tabi tutuldu. Her birinin reaktif ve dayanıklılık yeteneklerini, yeteneklerini, fiziksel özelliklerini ve pistte ve pist dışında yoğun bir spor hayatını yönetmek için zihinsel yatkınlığını test eden değerlendirmeler yapıldı.

Kızlar önce simülatörde de becerilerini gösterdiler ve son iki gün içinde kendilerini Fiorano’daki pistte, İtalya şampiyonasında kullanılanlarla aynı Pirelli lastiklerle donatılmış tek kişilik bir Formula 4’ün direksiyonuna geçtiler. Ferrari takım patronu Mattia Binotto, lastik tedarikçisi Pirelli spor direktörü Laurent Mekies, FDA başkanı Marco Matassa ve FIA ​​Woman başkanı Michèle Mouton da dahil olmak üzere tüm sporcuların imzaladığı bir kutlama lastiği getirerek program onurlandırıldı. Kızlar, onları tanımak ve kişisel olarak cesaretlenmek için Perşembe günü onlarla tanışmak isteyen yeni Scuderia sürücüsü Carlos Sainz’den moral aldılar. Tamamlanan kampta, 145 farklı ulusal otoritenin belirttiği ilk kızlar grubunun Fransa’daki çeşitli seçim anlarıyla Paul Ricard Pisti’ne giderek, dört finaliste ulaşmak için gidilen çok uzun bir yolculuğun son aşaması oldu. Günün sonunda kahramanlar evlerine döndüler ve şimdi Ferrari Sürücü Akademisi’nin teknik komisyonun kararını duymayı bekliyorlar. Uzmanlar önümüzdeki günlerde çeşitli testlerdeki kızların performansını detaylı bir şekilde analiz etmek ve kimin FDA’ya katılmaya en eksiksiz ve hazır olacağını değerlendirmek ve karar vermek için bir araya gelecek. Böylece Maranello Akademisi’ne katılma fırsatı bulacak olan kazananın duyurusu, 22 Ocak Cuma günü saat 16: 30’da Ferrari Sürücü Akademisi ve FIA ​​Kadınlar Motor Sporları Komisyonu’nun sosyal platformlarında canlı olarak yapılacak. | FIA, 17 Ocak 2020 : 09.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top