Türkiye Racing, Le Mans’ta

2021 sezonunda yeni kurulan Türkiye Racing Team, Avrupa Le Mans Serisi LMP2 sınıfında mücadele etmeye hazırlanıyor. TF Sport teknik desteğinde yarışacak olan Türkiye Racing Team’in pilotları; 2019 FIA Dünya Endurans Şampiyonası’nı GTE-AM kategorisinde ikincilikle tamamlayan Salih Yoluç, 2020 Le Mans Şampiyonu Charlie Eastwood ve Avrupa Le Mans Serisi Şampiyonu Harry Tincknell olacak. İlk yarışı 18 Nisan’da İspanya’nın Circuit de Barcelona-Catalunya pistinde koşulacak olan 2021 Avrupa Le Mans Serisi, Avusturya Red Bull Ring, İtalya Monza, Fransa Le Castellet, Belçika Spa ile devam edecek ve Portekiz Portimao Pisti’ndeki 6.ayak ile son bulacak.

“Bugün Türk motor sporlarında yeni bir dönem başlıyor. Artık dünyanın en büyük ve en önemli serilerinde ve yarışlarında bir Türk takımı olacak. 2021 sezonundan itibaren Racing Team Turkey adı ile Türk bayrağı altında yarışacağız.” – Salih Yoluç

“Bu sezon Racing Team Turkey’e katıldığım için gerçekten çok memnunum ve çok heyecanlıyım.” – Harry Tincknell

“Başlamak için sabırsızlanıyorum.” – Charlie Eastwood

Sinem Hoşgör, 11 Ocak 2021, 16:00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top