John Hogan vefat etti

Malboro’nun pazarlama müdürü olarak Formula 1’in 70’lerin ortalarından 90’ların başına kadar küresel bir fenomene dönüşmesinde önemli bir rol oynayan John Hogan, Pazar günü Covid-19 sebebiyle 76 yaşında hayatını kaybetti. Hogan, en çok Philip Morris ile yaptığı çalışmayla tanınıyordu, McLaren ve Ferrari ile yaptığı ve Emerson Fittipaldi, James Hunt, Niki Lauda, ​​Alain Prost, Ayrton Senna ve Michael Schumacher için F2 dünya şampiyonluğu zaferlerine yol açan anlaşmalar yapmasıyla da biliniyordu. McLaren’ın 80’lerde yeniden yapılanmasında da katkısı büyük olan Hogan için McLaren patronu Zak Brown Twitter üzerinden “John Hogan olmasaydı bugün olduğum yerde olamazdım ve bu sporda aynı şeyi söyleyen pek çok kişi var.” dedi.

Hogan, 1973’te Philip Morris’e katıldı ve 1990’da Philip Morris Europe Pazarlama Başkan Yardımcısı oldu. 1996’da Marlboro parasının McLaren’den Ferrari’ye geçişinin arkasında yer aldı. 1982’deki başlangıcından bu yana Formula 1 Komisyonu’nda bulunuyordu. 2002’de Philip Morris’ten emekli oldu ve 2003’te Jaguar Racing’in spor direktörü olarak atandı. | Sinem Hoşgör, 4 Ocak 2020, 15:30

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top