Otomobilin üretiminden hareketine her yerinde!

150523-ist-fuar-opet

50’nin üzerinde ülkede 4 bin çalışanı ile faaliyet gösteren, yaklaşık 100 bin müşterisine özel çözümler üreten, dünyanın en büyük bağımsız madeni yağ şirketi olanFuchs Petrolub SE, özellikle teknoloji ve Ar-Ge çalışmalarına yaptığı yatırımlarla sektöründeki öncü konumunu koruyor. Türkiye faaliyetlerini Opet Fuchs ile 2005 yılında endüstriyel yağlar ürün grubunda başlatan Fuchs, 2012 yılında otomotiv ürünlerini de kapsayan tam ortaklık yapısına geçerek Türkiye’deki yatırımlarını genişletti.

Opet Fuchs Genel Müdürü Murat Seyhan, otomobilin üretiminden hareketine her aşamasında  yer aldıklarını söylüyor. Dünyada 30 üretim tesisine sahip Fuchs topluluğunun bir üyesi olduklarını ve 10.000’den fazla formülasyon ile otomotiv endüstrisinin tüm ihtiyaç ve beklentilerini  karşıladıklarını vurgulayan Murat Seyhan şöyle ekledi: “Bir otomobil kaportasının üretiminde kullanılan sacın  üretiminde hadde yağı olarak  varız, o sacın kapı olarak şekillendirilmesinde ise kalıp yağı olarak varız. Otomobil motorunun  üretiminde, ön camının üretiminde, kaputunun şekillendirilmesinde, tabanının korozyona karşı korunmasında, amortisörünün şekillenip işlev gören sıvısının ikmaline  kadar,  yani tüm parçalarının üretimi ile  montajının her aşamasında bir Opet Fuchs ürününü bulabilirsiniz.”

Opet Fuchs,üretim aşaması sona erdikten sonra ise otomobilin,  motor yağı, şanzıman yağı, antifrizi,  fren hidroliği, rulman gresi gibi hareketinde  gerekli olan tüm yağ, gres  ve sıvıları için yenilikçi formüller geliştiren bir üretici. Opet Fuchs otomotiv yağlarında  Opet, Fuchs, Ford Otosan onaylı FMY, Tofaş onaylı Opar Olio ve Türk Traktör markalı ürünler ile, oto bakım alanlarında ise Rom ve Wynn’s markaları ile geniş bir ürün yelpazesine sahiptir. MAN, Volvo, Mercedes Benz, Ford gibi dünyada saygın motor üreticilerinin onayına sahip olan ürünleri ile tüketicilerin tercihi. Endüstriyel yağlarda ise Fuchs markası ile tüm OEM ve tedarikçilerinin güçlü çözüm ortağı.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top