Bir yarış takımı oluşturma yolunda çok önemli adımlar attık

Geçen ay yapılan Rally Halikarnassos’da yarışan İstanbullu offroadçu Dr. Hüseyin Kurt, yarışla ilgili sorularımızı yanıtladı. Hüseyin Kurt’un yanıtlarını okumak için burayı tıklayabilirsiniz. 15 Mayıs 2018 : 14.00

-Rally Halikarnassos’ta (RH) yarış öncesi hazırlıklarınızda bir eksiklik var mıydı? Aracınız, ekibimiz ve siz, yarışa hazır mıydınız?

Yarışa hazır değildik. Aracımızın yapım aşaması henüz bitmemişti ama gene de yarışa katılarak eksiklerimizi görmek istedik.

-Yarışın parkuru ve etapları hakkında bilginiz veya tecrübeniz var mıydı?

Bir önceki RH’ye de katıldığımız ve bir podyum görmüşlüğümüz olduğu için tecrübemiz vardı diyebiliriz.

-RH’in parkuru sizce nasıldı?

Parkurun değişken etaplar içermesi olayı bizler için daha keyifli hale getirdi. Raid grubu için yüksek riskli etapların organizasyon tarafından yeniden değerlendirilmesinin uygun olacağını düşünüyorum.

-RH katılma hedefleriniz neydi? Bu hedeflerinize ulaştığınızı düşünüyor musunuz?

Henüz tamamlanmamış olan aracımız için bir ara değerlendirme fırsatıydı. Bizim için çok da faydalı oldu. Ama daha önemlisi o keyifli atmosteri dostlarla paylaşmaktı. Aynı zamanda bu değerli organizasyonun daha da büyümesi ve gelişmesine destek olabilmek de bizim için bir hedef.

-RH’de rekabet sizce nasıldı? Siz bu rekabete dahil olabildiniz mi?

Geçtiğimiz yıllara göre çok daha geniş bir katılım olması bence çok olumlu bir katkı yaptı. Yarış genelinde değil ama etap bazında rekabetin içindeydik diyebilirim.

-Yarışın yol notları sizce nasıldı? Yarışın akışına ve rekabete etkisi oldu mu?

Yol notlarının başarılı ve titiz bir çalışma ile hazırlanmış olduğunu düşünüyorum. Rekabete etkisi olduğunu düşünmüyorum.

-Bodrum’dan aklınızda ne kaldı?

Hem co-pilotumla, hem teknik servis ekibimiz ile uyumumuzu artırdığımız, eksiklerimizi gördüğümüz ve değişim fırsatlarını artırdığımız keyifli bir yarış oldu. Coğrafyanın güzelliği ve mevsimin doğruluğu için de kreması oldu diyebiliriz.

-Yarışta seyirci ve medya ilgisi sizce nasıldı?

Güzeldi ama bunun zamanla artacağına inanıyorum.

-Yarışta teknik, lastik, yol kaybı veya sorunlar yaşadınız mı?

Teknik sorunlar yaşadık ama zaten bunları yaşamak amacı ile gelmiştik.

-Yarışın podyumları beklendiği gibi mi, yoksa sürpriz mi?

Podyum sıralamasının son etapta değişmiş olması podyum kovalayan arkadaşlar açısından heyecan verici olmuştur diye düşünüyorum.

-Anatolia kupası için şansınızı nasıl değerlendiriyorsunuz?

Bizim için önemli olan yolda olmak ve finiş görmek. Uzun bir yol. Pilotaj, navigasyon, dayanıklılık ve strateji açısından bir çok değişken var. Her zaman şansımız olabilir ama şansızlıkları da göz ardı etmemek lazım.

-Bu sezon planlarınızda neler var? Hedefleriniz ne?

Biz bir yarış takımı oluşturma yolunda çok önemli adımlar attık. Bunu hedeflediğimiz zaman planı içinde gerçekleştirmeyi umuyoruz.

-Eklemek istedikleriniz?

Çok usta bir ekiple çalıştığım için kendimi şanslı hissediyorum. Bu doğrultuda İnan Motor Sports ailesine, başta Necmi ve Suat olmak üzere çok teşekkür ediyorum. Co-Pilotum Özaydın Dölek ile de yakaladığımız uyumdan çok memnunum. Ayrıca organizasyon açısından Burak ve Orhan’ın çabalarını daha geniş kitlelere ulaştırabilmek adına taşıdığımız bir bayrak var. Onlara da başarılar diliyorum.

15 Mayıs 2018 : 14.00

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Giriş Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.