Baja’da kazananlar

2022 Tosfed Baja Kupası’nın son yarışını Diren Üykü-Baran Aşkın kazanırken, 2022 Baja SSV Kupası İsrafil Akyüz-Timur Sancak’ın oldu. Yedi yıldır Baja disiplininde yarışan Diren Üykü, bu sezon çok arzu ettiği ve önceki yarışlarda avucundan kaçırdığı ‘ilk’ yarış zaferini sezonun son yarışında kucaklar iken, sezonun dört yarışında da ilk sırada finişe ulaşıp 4’te 4 yaparak geçilmezliğini koruyan İsrafil Akyüz, ülkemizdeki yükselen değer Baja’nın ulusal öncesi ilk ve tek kupa sezonunda ‘ilk’ olması nedeniyle ayrı bir önem taşıyan ve şampiyonluğa eşdeğer sezon 1’ncilik kupasını kazanmanın haklı gururunu yaşadı. Düzce’de 16 ekibin tamamlayabildiği sezonun son yarışında otomobiller kategorisinde Murat Altun-Tuvana Sayar, Bener Baş-Selçuk Akkafa ve Tarık Gökbay-Osman Metin podyumu paylaştılar.

SSV’de sezon 1’ncisi olan İsrafil Akyüz-Timur Sancak sezonun son yarışını SSV 3’ncüsü olarak noktalarken, genç ekip Yağız Birinci-Ali Emre Yılmaz 2’nci oldular.  SSV’deki 4’ncü ekip Gökhan Gökhan Er-Gökhan Göç podyumun hemen ardından yarışı dördüncü sırada tamamladılar. SSV’deki hayal kırıklığını ilk gün ilk etap sonrası servis alanında kural hatası yaptığı tespit edilerek komiserler tarafından yarıştan ihraç edilen Abdullah Turgut-Arda Şenay yaşarlarken, otomobillerde de son iki sezonun Doğu Avrupa Baja Kupası 1’ncisi Mert Becce-Mehmet Çağrı Çıtanak da sezonun son yarışını beşinci sırada tamamlayabildi. | Yarışla ilgili haberin güncellemesi devam edecek. Bu yarıştan sporcu video haber ve yorumlar ve yarış fotoğrafları yarın sadece bu ekranda.. | 18 Aralık 2022 : 21.41

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: