GPDA’nın yeni direktörü Russell

Eski Haas pilotu Romain Grosjean’ın Formula 1’den ayrılıp IndyCar’a geçmesinin ardından, Williams takımının 23 yaşındaki İngiliz pilotu George Russell’ın, bu yıl GPDA (Grand Prix Sürücüler Derneği) yönetim kurulunda Fransız pilotun yerini alacağı açıklandı. GPDA yaptığı açıklamada, dört yıllık direktörlüğü için Romain Grosjean’e teşekkür etti ve IndyCar’da başarılar diledi. Russell, dernek direktörlerinden Sebastian Vettel ve Yönetim Kurulu Başkanı Alex Wurz’un yanı sıra bir başka direktör olan Anastasia Fowle ile birlikte özellikle güvenlik konularında sürücüleri temsil etmek için çalışacak.

Williams takımı ile üçüncü F1 sezonuna başlayacak olan George Russell: “GPDA’ya aday gösterilmek bir onur ve ayrıcalıktır. Bu rolü bana emanet etmede pilot arkadaşlarımın desteğini takdir ediyor ve bunun getirdiği sorumluluğu kabul ediyorum. GPDA, 60 yıllık varoluşunda, spor ve hayranlarımız için F1 güvenliğini desteklemenin ve şekillendirmenin ayrılmaz bir parçası oldu. Anastasia, Sebastian ve Alex ile birlikte yeni zorlukların ve fırsatların üstesinden gelmeyi dört gözle bekliyorum.” ifadelerini kullandı. | Sinem Hoşgör, 23 Mart 2021, 14:00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top