F1’nin sesi kısıldı

Ünlü İngiliz F1 yorumcusu Murray Walker vefat etti. FIA’nın web resmi sayfasından duyurduğu habere göre, 97 yaşında hayatını kaybeden ünlü İngiliz televizyon siması, kendi ülkesinde ‘Formula 1’in sesi’ olarak kabul ediliyordu. İlk olarak 1949’da Silverstone’da bir GP hakkında yorum yapan Walker, 1976 ile 1996 arasında BBC ve 1996 ile 2001 arasında ITV’de olmak üzere 25 yıldır İngiliz televizyonlarında baş yorumcuydu. Walker, 2001 ABD GP’sinden sonra tam zamanlı yorumdan emekli oldu, ancak son yıllarına kadar F1’de ve motor sporlarında çalışmaya devam etti. Ölümü İngiliz Yarış Sürücüleri Kulübü tarafından doğrulandı. Yapılan açıklamada; “BRDC Associate üyesi Murray Walker OBE’nin vefatıyla ilgili haberleri büyük bir üzüntüyle paylaşır. Bir arkadaş, gerçek bir motor sporları efsanesi, ulusun favori yorumcu ve bulaşıcı bir gülümseme. Murray ne yazık ki özlenecek, işareti ve sesi motor sporlarında ve kalbimizde sonsuza kadar yaşayacak” denildi.

Murray’in vefat haberini sosyal medya hesabından paylaşan FIA Başkanı Jean Todt ise “Murray Walker’ın vefat ettiğini öğrendiğim için çok üzgünüm. BBC ve ITV için 25 yılı aşkın süredir Formula 1 yorumcusu, en önemlisi James Hunt ile birlikte, Formula 1’in sesiydi. Tüm FIA Ailesi ona saygılarını sunar. Düşüncelerim onunla ve sevdikleriyle” dedi. Formula 1’de resmi sitesinden Murray Walker’ın vefatına çok üzüldüklerini belirten bir açıklama yaptı. O’nun spor tutkusu ve sevgisi dünya çapında milyonlarca hayrana ilham verdi. O sonsuza kadar tarihimizin bir parçası olacak ve çok özleneceği vurgulandı. Mevcut 10 F1 takımının tümünün yanı sıra, 1996 F1 Dünya Şampiyonu Damon Hill, 1998-1999 şampiyonu Mika Häkkinen, George Russell, Sergio Pérez gibi mevcut ile Alex Albon, Paul Di Resta, Karun Chandhok ve Jack Aitken gibi eski F1 pilotları da dahil olmak üzere F1 dünyasından da yorumlar paylaşıldı. | 14 Mart 2021 : 03.00

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top