İtalya’da Hırvatistan hazırlığı

WRC’nin üçüncü ayağı asfalt Hırvatistan Rallisi’ne hazırlık olması için Hyundai, İtalyan Il Ciocco Rallisi’nde Thierry Neuville ve Craig Breen için iki adet i20 R5’i kaydetti. Lucca’nın kuzeyindeki Castelnuovo di Garfagnana’da düzenlenen iki günlük rallide, her iki pilot ta sezonun ilk asfalt rallisine katılacak. Breen’in İtalyan Ralli Şampiyonası’nın açılış ayağındaki varlığı, İrlandalı’nın önümüzdeki ay yapılacak olan Hırvatistan Rallisi’nde fabrika i20 WRC coupe’de oturacağının güçlü bir göstergesi. Neuville, 2021 için Fransızcasını geliştiren yeni yardımcı pilot Martijn Wydaeghe ile tecrübe fırsatını elde edecek.  Neuville, “Martijn ve toprak ekibimizle bir sonraki asfalt ralliden önce daha fazla çalışmak için iyi bir şans” dedi ve ekledi; “Il Ciocco rallisi ekiple daha yakın çalışma fırsatı verecek. Önümüzde artık oldukça uzun bir mola var ve güzel havalarda havuz başında evde olmak güzel olsa da daha fazla kilometre kat edebilmek bizim için gerçekten önemli.”

Neuville, Kuzey Kutbu Finlandiya Rallisi’nde Wydaeghe ile oldukça ciddi iletişim sorunları yaşadı, ancak Belçikalı vatandaşının bir sonraki WRC için arabada olacağını doğruladı ve şimdiye kadar Wydaeghe’de gördüklerinden etkilendiğini itiraf etti. WRC ikincisi Neuville, “beni en çok etkileyen sakinliği, çok sakin, her zaman çok sakin ve rahatlamış hissediyor, bu iyi bir işaret. Dürüst olmak gerekirse, iyi bir sürücünün yanında oturuyor. Yine de eğleniyor gibi görünüyor ve çok fazla motivasyonu var ve ayrıca çevremdeki bazı yeni şeylerle beni daha da fazla canlandırmak için bana fazladan bir destek veriyor ve şimdiye kadar işe yarıyor” diye konuştu. Bu, Hyundai Motorsport’un bir ısınma rallisine katıldığı ikinci yıl. Kuzey Kutbu Finlandiya Rallisi’nden iki hafta önce de Ott Tanak ve Neuville, Estonya’daki Otepaa kış rallisinde 1-2 bitirdiler. | 4 Mart 2020 : 17.07

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top