“Kazansaydı harika olurdu”

Toyota Gazoo Racing takımının yeni patronu Jari Matti Latvala, rakımın efsane şampiyonu Sébastien Ogier‘in tecrübesi ile Monte Carlo’da kazanmasından çok, Finlandiyalı genç pilotunun Finlandiya’daki Arctic Rallisi’ndeki beklentilerini dile getirdi. Latvala, rallit.fi’ye yaptığı yorumda, “bizim için önemli bir olay; araba her zaman hızlı ralliler için uygun oldu. Bunun Finlandiya ve İsveç’te işe yaradığını zaten gördükJuho Hanninen, Finlandiya şampiyonası rallisinde önceden test yapmış oldu. Yeni lastik tedarikçisi Pirelli’nin nasıl çalıştığı ve çivili lastikler konusunda daha fazla veri aldık. Dünya Ralli Şampiyonası için iyi bir şey” dedi.

Latvala, Ocak ayı başında yapılan Arctic’e kıyasla, Şubat ayı sonu için planlanan WRC ayağında farklılıklar olacağına inanıyor, “muhtemelen küçük bir fark olacak, çünkü orada henüz çok kar yoktu. Şubat sonunda yol şimdikinden daha dar olabilir. Bununla birlikte, Juho test için oraya gittiğinde gerekli veriler kesinlikle elde edilecek. Finlandiya’da çok şey test edildi, bu yüzden evet umarız Yaris 1’inci olur.” Kalle Rovanpera’nın saflarında olan Finli geçen yıl İsveç’i kazanan Ogier ve Evans’a ek olarak, karda ve buzda çok iyi performans gösterebilecek bir sürücüye sahip olacağını çok iyi biliyor. “Bence Kuzey Kutbu, Kalle’nin gerçekten güçlü olduğu ırklardan biri. Geçen yıl İsveç’te çok fazla kar yoktu, ancak orada çok iyi geçti. Kalle daha önce de bu rallide yarışmıştı. Kazanmak için oraya gidebilmesi için tüm ön koşullar orada. Kazanabilseydi harika olurdu” dedi. | Kaynak; Rally-sport, 31 Ocak 2021 : 20.06

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top