8’nci zafere koşuyor

Monte Carlo’da son günün ikinci rallinin ise 13’nci etabında Sebastien Ogier, liderliğini farkı açarak korudu. 14.3 km’lik Briançonnet-Ntrevaux etabının ilk geçilişinde takım arkadaşı İngiliz Evans’dan 1,3 saniye daha yavaş olmasına karşın liderliğini son iki etaba taşırken, etap son unda yaptığı açıklamada “beklenenden daha iyiydi, gerçekten çok düşük yol tutuşu bekliyordum ve çok dikkatliydim, benim için hiç risk yok” dedi. Elfyn Evans düzenli olmakla çok yavaş olmamak arasındaki dengeyi kurmaya çalıştığına ve bunun zorluğuna dikkat çekti. 13’ncü etabın en hızlı ismi Hyundai’nin Belçikalı pilotu Neuville oldu ve önündeki Evans ile farkını 4.5 saniye kapadı. Lastik patlatmaktan kaçınmaya çalıştığına dikkat çeken Belçikalı, ralliyi bu şekilde bitirmeyi dört gözle beklediklerini söyledi. Etaptaki 6’nci zamanla klasmandaki 5’nciliğini koruyan İspayol Dani Sordo hata yapmamaya çalıştığını ve finişe kadar iki araba gidebilmeyi hedeflediklerini söyledi.

Rallinin sondan bir önceki etabı olan Puget-Theniers-La Penne’nin ikinci geçilişinde Sebastien Ogier, aynı etabı ilk geçişinden 5 saniye daha hızlıydı ve en yakın rakibi olan takım arkadaşı Elfyn Evans ile aralarındaki farkı 28 saniyeye taşıdı. Dikkatli ve temiz bir sürüş yaptığına işaret eden Sebastien Ogier, “şartları okumak çok daha kolaydı ve araba iyi çalışıyordu ve sürüşten keyif aldım” derken, şartları hala oldukça zor ve bazı yerlerde donmuş bulan Elfyn Evans “sorunsuz bir şekilde ve istikrarlı bir etap” değerlendirmesi yaptı. Etaptaki en iyi üçüncü zamanla zirvenin en yakın takipçisi olan Neuville takım için sonucu geri getirmek için son lastikleri son etaba sakladıklarını söylerken, takım arkadaşı İspanyol Sordo etabı ilk geçişten çok daha iyi bulduğunu söyledi, daha az buzlu ve biraz daha kolay olarak tanımladı. Hyundai’nin genç pilotu Olivier Solberg, son etap öncesi klasmanda 10’nculuğa yükselerek moral buldu. Monte Carlo Rallisi 15’nci ve aynı zamanda powerstage olarak koşulacak olan Briançonnet-Ntrevaux ile tamamlanacak. | 24 Ocak 2021 : 14.15

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top