O artık bir şövalye!

Tarihi anlara tanıklık edilen Formula 1 2020 sezonunun ardından Lewis Hamilton, İngiltere Başbakanı Boris Johnson’ın özel isteği üzerine İngiltere Krallığı’nın Yeni Yıl Onur Listesi’nde yer aldı. Resmi olarak Şövalyelik Unvanını elde eden 35 yaşındaki Hamilton, Orta Çağ’lara kadar uzanan ve İngiltere Kraliçesi tarafından verilen ‘Sir’ unvanına layık görülen dördüncü isim oldu. Daha önce şövalye ilan edilen Sir Jackie Stewart, Sir Stirling Moss ve Sir Frank Williams’ın aksine Sir Lewis Hamilton halen aktif bir kariyere sahipken bu unvana layık görülen ilk pilot oldu.

Hamilton’un şövalye ilan edilmesi hakkında yorum yapan Formula 1’in yeni CEO’su Stefano Domenicali şunları söyledi: “Lewis, sporumuzun gerçek bir devi ve etkisi hem arabanın içinde hem de dışında çok büyük. Başardığı şey, daha da fazlasıyla olağanüstü. Formula 1’de hepimiz, başarılarının karşılığında elde ettiği bu takdir için onu tebrik ediyor ve 2021’de parlaklığını daha fazla görmeyi dört gözle bekliyoruz.” 

Derleyen: Sinem Hoşgör, Ralli Ajansı, 31 Aralık 2020, 10:25

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top