Tanak; “Ya hep, ya hiç”

WRC’de pandemi sezonunun son yarışı öncesinde lider Elfyn Evans’ın 28 puan gerisinde olan son şampiyon Ott Tanak, yarın (Perşembe) start alacak olan Monza Rallisi’nde kaybedecek hiçbir şeyi olmadığını düşünüyor. 2019 dünya şampiyonu Ott Tanak, unvanını savunurken olaylı bir 2020 sezonu yaşandı. Estonyalı, Toyota’dan Hyundai’ye geçti ve Monte-Carlo Rallisi’nde Koreli markayla çalışmaya başladı. Tanak, koronavirüs salgını salgınından önce İsveç ve Meksika’da ikinci oldu. Şampiyona devam ederken, Estonya’da evinde kazandığı rallideki zaferiyle zirveye yaklaştı. Türkiye Rallisi’nde ise bir direksiyon sorunu nedeniyle havlu atmak zorunda kaldı, ardından da Sardunya’da altıncı sırada finiş gördü.

Şimdi, Monza’daki Dünya Şampiyonası’nın son ve yedinci ayağında lider Evans’ın 28 puan gerisinde olan Tanak’ın tacını koruması için kazanarak maksimum 30 puan almasının yanısıra tüm rakiplerinin de kötü performanslar göstermesi ve puan alamaması için bir mucize olması Ottgerekiyor. Yine de Tanak, “takım açısından, markalar şampiyonluğunu savunmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. Pilotlar şampiyonası konusu hala biraz ortada. Bu son ralli olduğu için ya hep ya hiç olacak” dedi. Estonyalı ve rakipleri için, Autodrom’da bazı testlerin yapılacağı tamamen alışılmadık bir ortamla karşılaşmaları gerekiyor. Sürücülerde işler karmaşık görünse de, markalar liderliği halen Hyundai’nin elinde. Hyundai Motorsport Takım Müdürü Andrea Adamo, “üç ekibimiz var, bunların hepsi bu yıl kazanabileceklerini kanıtladı, ancak bu bile sonuçları garanti etmiyor. Bunun için çok çalışmalı ve güç aşamasına kadar savaşmalıyız. Tamamen bizim elimizde” diye konuştu. | Speedweek, 2 Aralık 2020 : 21.21

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top