Kantara tırmanmada Denner-Topçu kazandı

Kuzey Kıbrıs Turing ve Otomobil düzenlediği Kuzey Kıbrıs Tırmanma Şampiyonası 2’nci yarışı 1 Eylül Pazar günü Kaplıca-Kantara 2.7 km’lik etabında 13 aracın katılımı ve 13 aracın finiş görmesiyle tamamlandı. Kantara’nın eşsiz dağ manzarası ve güneşli-serin havası eşliğinde bölge halkının ve yarış severlerin desteği ve takibi içerisinde saat 15’de start alınan yarışta ekipler ilki antrenman olmak üzere 3 kez Kaplıca-Kantara arasındaki özel etabı geçtiler. Deniz Denner, Doğa Koyuncu ve Kemal Topçuoğlu arasında büyük çekişmeye sahne olan yarışta drift araçları ise öncü araç olarak start alıp güne renk kattılar.

Sınıflara göre dağılımda, sıralama şu şekilde gerçekleşti; E2’de birinci Deniz Denner-Ömer Topçu ikilisi oldular. E3’de Kemal Topçuoğlu-Orçun Yırık ikilisi birinci; Hasan Karlıtaş-Numan Kahküllü iklisi ikinci ve Co-pilotsuz yarışan İbrahim Yolcu Argün üçüncü geldiler. E4’de birinci Co-pilotsuz yarışan Doğa koyuncu olurken, ikinci Eray Özvurulmuş-İzem Özvurulmuş, üçüncü kopilotsuz yarışan Ahmet Debreli geldi. S2’de Cenk Toksoy-Şakir Ayalı birinci olurken, Sadık Bilgime-Vedat Çoşar ikinci; Hüseyin Aksoy-Hasan Çolakoğlu üçüncü geldiler.

Sınıf S1’de ise birinci Seyhun Bıkmaz-İldem Bıkmaz ikilisi oldu. Kadın Co Piotlarda ise İzem Özvurulmuş birinci , İldem Bıkmaz ise ikinci oldu. Genel Klasman sıralamasında ise müthiş çekişmenin yaşandığı yarışta Deniz Denner-Ömer Topçu birinci olurken, ikinciliği 2,891 saliselik farkla Doğa Koyuncu, üçüncülüğü ise 9,235 saliselik farkla Kemal Topçuoğlu-Orçun Yırık ikilisi elde ettiler. | Kaynak; KKTOK Media, 2 Eylül 2019 : 15.47

 

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: