Skoda şampiyonluklara damgasını vurdu

Skoda, Motor sporlarında 2018 Şampiyonluklarına da damgasını vurdu. Skoda, motor sporlarında bir başka başarılı yıla daha imza attı ve 2018 sezonunda da WRC2’yi kazanarak, dört yıl üst üste şampiyon oldu. Skoda Fabia R5 ile yarışan fabrika pilotları, WRC2’de ilk 3 sırayı elde ederek üstün bir başarı sergilediler.  1901 yılından beri dünya çapında yarış pistlerinde ve ralli parkurlarında mücadele eden Skoda, yarışçı kökenlerini bugün de gururla ortaya koymaya devam ediyor.

Parkurlarda mücadele eden Fabia R5, bugün WRC2 tarihinin en başarılı yarış aracı olarak öne çıkıyor. Fabia R5, sadece WRC2’de değil, FIA Asya-Pasifik Ralli Şampiyonası, FIA Güney Amerika Ralli Şampiyonası ve FIA Afrika Ralli Şampiyonası gibi ulusal ve uluslararası birçok rallide üstünlüğünü kanıtladı. 2017’de BC Vision Motor sport Takımı‘nda Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikilisiyle şampiyonluğa ulaşan Fabia R5, 2018’de de zirvedeki yerini korudu. Skoda Fabia R5, iki yıl üst üste Türkiye Ralli Şampiyonluğu’na imza attı.

Skoda’nın düzenlediği ödül töreninde bütün şampiyonlara da ödüllerini takdim etti. Dünya çapında 17 farklı ulusal ralli şampiyonu arasında bulunan Burak Çukurova, takımı adına ödülünü aldı. Motor sporlarına büyük önem veren Skoda, Skoda Motor Sport faaliyetleri için yeni bir tesis kurdu. Böylece bu tesiste, Skoda’nın fabrika ve müşteri takımları için tüm hizmetler tek bir çatı altında hizmet verilecek. Bu tamamen yeni tesis, markanın motor sporlarına olan tutkusunu gösteriyor. Şu ana kadar 250 adet Fabia R5 satışı gerçekleştiren marka, motor sporları programını kapsamlı bir şekilde yürütmeye devam edecek.
Skoda media, 30 Kasım 2018 : 21.30

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top