İTO’ya sporcu dostu başkan!

İstanbul Ticaret Odası’nın İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 261 Meclis Üyesi, yeni dönemin Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini belirlemek için toplandı. 9 Nisan 2018 tarihinde yapılan Meslek Komitesi ve Meclis Üyeliği seçimleri ile oluşan İstanbul Ticaret Odası (İTO) 20’nci Dönem Meclisi, Oda’nın dört yıl görev yapacak yeni yönetimini belirlemek için bugün saat 13’te bir araya geldi. İstanbul’daki 81 Meslek Grubu’nu temsil eden 261 İTO Meclis Üyesi, yeni dönemin Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu üyelerini seçti. Saat 13’te başlayan seçim 17’de sona erdi.

Daha önce İTO Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Şekib Avdagiç tek liste ile seçime girdi. Seçimi kazanan Şekib Avdagiç, İTO’nun 9 Nisan’daki seçimlerinde başkanlık koltuğuna ‘girişimci dostu’ projelerle talip oldu. MÜSİAD, TÜMSİAD, ASKON, İGİAD gibi çok sayıda derneğin ortak adayı olan Şekib Avdagiç “var gücümle hizmet edeceğim” diye konuştu. Öte yandan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen Şekib Avdagiç‘i kutladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avdagiç’e gönderdiği tebrik telgrafında, başarı dileklerini iletti. Şekib Avdagiç, İstanbul Ajansı Başkanlığı döneminde Türkiye Rallisi’nin WRC ayağı olmasını desteklemişti.

Kimdir?/ Şekib Avdagiç, 1959 yılında Zenica’da (Bosna-Hersek) doğdu. Evli ve 2 çocuk babası, iyi derecede İngilizce ve Boşnakça biliyor. Makina mühendisi (İTÜ) olan Avdagiç, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme İktisadı Enstitüsü İşletmecilik İhtisas Programını derece ile tamamladı. MÜSİAD kurucu üyesi ve 9 yıl Genel Başkan Yardımcılığı yaptı. Kardeşi Halid Avdagiç ile birlikte Avdagiç Motorsport’un Pendik’teki fabrikasında Dünya Rallikros Şampiyonası için yarış araçları da üretiyorlar.

Gazeteler, Ralli Ajansı | 14 Nisan 2018 : 21.00

Son 70 haber

1 Yorum - “İTO’ya sporcu dostu başkan!”

  1. Nurican Hızır

    Dostluğunu esigemeyen, müstesna insan, Şekib Avdagiç’i başarısından dolayı kutluyorum.

Yoruma kapalı

Go To Top