Akyazı’da kupalar, Ömer, Mert ve Berkay’ın oldu

009c0d0de6adfe0299d5d59353eed5c8

1 Mayıs Pazar günü Kenan Sofuoğlu Akyazı pistinde gerçekleştirilen Türkiye Karting Şampiyonası yarışı açık ve güzel bir havada yapıldı ve yarışlar oldukça çekişmeli geçti. Mini kategoride Ömer Asaf Kolot, rakiplerini geçerek günün üç yarışından ikisini kazandı ve Akyazı’dan 1’ncilik kupasıyla ayrıldı. Küçüklerde şampiyona liderliği devam eden Ömer Asaf, 8 Mayıs’ta ise Belçika Genk pistinde yapılacak olan uluslararası yarışa katılacak. Akyazı’daki yarışta formula master kategorisinde itiraz olduğu için ödül töreninde bu kategoride kupalar verilemedi. Formula Junior’larda Mert Dalkıran formula seniorlarda ise Berkay Besler günün birincilik kupalarını kaldırdılar.

Yarışlarda Mini, Formula Junior, Formula Senior ve Formula Master olmak üzere toplam 17 kişi start aldı. Kayıt yaptıran 3 sporcu rahatsızlıkları nedeniyle start almadılar. Mini kategoride Ömer Asaf ve Zekai Özen arasında çok çekişmeli geçen yarışlar sonucunda Ömer Asaf birinci, Zekai Özen ikinci ve Batı Ege Yıldırım üçüncü oldu. Formula Junior kategoride ilk iki yarışı Mert kazanmıştı, Üçüncü yarışta İzel start sonrası liderliğe geçti yarışın sonununa çok iyi bir performans ile birinci bitirdi. İlk sezonunda yarışan Efehan yarıştan hiç kopmadı, tecrübesi arttığında zirveye ortak olacak. Günün sonunda Mert Dalkıran birinci, İzel Karasu ikinci, Efehan Kaptanoğlu üçüncü olarak kürsüdeki yerlerini aldılar.

Formula Senior ve Formula Master kategorisi birlikte start aldı. Herkesin beklediği gibi her üç yarışta da pilotlar muhteşem yarış çıkarttılar. Damalı bayrak sallanana kadar her iki kategoride heyecan en üst seviyedeydi. Formula Senior kategorisinde neredeyse tampon tampon biten yarışlar sonunda Berkay Besler birinci, Mert Dalkıran ikinci, Gün Taşdelen üçüncü, Zeynep Şen dördüncü ve Emir Kalafatoğlu da beşindi oldular. Formula Master kategorisinde heyecan hiç bitmedi. Prokart yarışlarından tanıdığımız Burak Kocamangil’in yarış performansı göz doldurdu, yılların tecrübeli pilotu Mehmet Çınar’a iki kez birinciliği vermiş olsa da son yarışın sonunda birinci bitirdi.

Gün boyu Mehmet Çınar ve Burak Kocamangil’in liderliğinde geçen yarışlarda bir başka heyecan İbrahim Erkan , Mehmet Yaman , Süleyman Kolot arasındaydı. Her üç yarışta da Mehmet Yaman ve Süleyman Kolot arasında temaslar olduğunda sıralama değişti. İtirazlar olması sebebiyle bu kategori için kesin neticeler hafta içi açıklanacak. Kesin olmayan neticelere göre gün sonu sıralaması şu şekilde oluştu; 1- Mehmet Çınar, 2- Burak Kocamangil, 3- Mehmet Yaman, 4- Süleyman Kolot, 5- İbrahim Erkan. 6- Volkan Düzgün.. Türkiye Karting Şampiyonası 3.ayak yarışları 29 Mayıs tarihinde Körfez Yarış pistinde yapılacak.

 

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top