Dünyada lüksün tanımı Lexus İstanbul Autoshow’da!

 

lexus-RX

Yılın son çeyreğinden itibaren Türkiye’de satışa sunulacak olan Lexus ilk kez İstanbul Autoshow’da Türkiye’deki lüks marka müşterilerinin beğenilerine sunuluyor. Otomobilde lüks kavramına yeni standartlar getirerek premium otomobil pazarında “müşteri odaklılık” kavramını yeniden tanımlayan Lexus, İstanbul Autoshow’daIS, NX, GS, LS, RCF, LFA modellerinin yanısıra yeni nesil RX modelini de sergiliyor. Lexus’un İstanbul Autoshow’daki tanıtımına Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven ve Toyota Türkiye Pazarlama ve SatışA.Ş CEO’su Ali Haydar Bozkurt birlikte katıldılar.

Üretilmeye başlandığı 1989 yılından itibaren dünyanın en itibarlı otomobilleri arasında başı çeken, göz alıcı şıklığı, kalitesi ve performansı ile farklı olmak isteyenlerin tercihi olan Lexus, Türkiye’de de yeni bir dönemi başlatacak. Dünyanın 80 ülkesinde satışa sunulan Lexus Türkiye’de lüks segment müşterilerinin karşısına yeni bir hizmet anlayışı ile çıkacak.

alain-uyttTürkiye’deki Lexus operasyonlarının Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. tarafından yürütüleceğini belirten Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, “İstanbul Autoshow bu yıl bizim için farklı bir anlam taşıyor. Türkiye’deki lüks segment müşterileri tarafından uzun yıllardır beklenen Lexus markasını size tanıtmaktan mutluluk duyuyorum. Lexus’ubekleyenmüşterilerimizinkarşısına ilk kez İstanbul Autoshow ile çıkıyoruz. Dünyada satışa sunulduğu ve hatta satışa sunulmadığı ülkelerde bile prestijin, kalitenin, lüksün ideal markası durumunda olan Lexus,yılın son çeyreğinden itibaren ilk olarak İstanbul’da açacağımız bir showroom ile artık Türkiye’de de satışa sunulmaya başlanacak. Niyetimiz ilerleyen dönemlerde Türkiye’nin büyük illerinde de Lexus showroomları açmak” dedi.

Türkiye’deki premium marka müşterilerinin daha önce deneyimlemedikleri bir hizmeti yaşayacaklarını da kaydeden Bozkurt “Lüks kavramını yeniden tanımlayan Lexus, tüm dünyadaki operasyonlarında Japonca misafirperverlik anlamına gelen “Omotenashi” felsefesini ilke ediniyor. Bu felsefe ile müşterilerimize sürekli hissedecekleri Lexus Müşteri Deneyimini otomobil alırken, kullanırken ve sonrasında da yaşatacağız” şeklinde konuştu.

LexusBozkurt, Türkiye’de 2 litre üstü otomobillerde vergilerin yüksek olduğuna da dikkat çekerek şunları söyledi; “Önceki dönemlerde Lexus motorlarının tümü 2litrenin üstündeydi. Şimdi mutlulukla söyleyebilirim ki artık Lexus’un 2 litrelik turbo motoru var. Bu motor şu anda sadece NX modelinde kullanılıyor fakat aşamalı olarak ürün gamının pek çok modelinde yer alacak. 2 litrelik motor seçeneğinin olması bizim içinde çok önemli bir vergi avantajı sağlayacak. Premium segmenttehibrit motor seçeneğini sunan ilk marka olan Lexus’unher modelinin bir hibritversiyonu da bulunuyor. 2014 yılında Lexus satışlarının yüzde 25’inden fazlasıhibritversiyonlardan oluştu. Türkiye’de de hibritversiyonu tercih eden müşterilerimizin taleplerini de her model için karşılayacağız.”

İstanbul Autoshow Lexus tanıtım toplantısına katılmak üzere Türkiye’ye gelen Lexus Avrupa Başkanı Alain Uyttenhoven da, geçtiğimiz yıl yaşanan yüzde 23 artışla birlikte Lexus Avrupa’da en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Lexus, 2014 yılında dünyada 583 bin satışla yeni bir rekor kırarak 4’üncü büyük premium marka haline geldi. Bu yıl Avrupa’da da 60 bin adetle yeni bir satış rekoruna ulaşmayı hedefliyoruz. Bu başarının temeli ürün geliştirmeden müşteri ilişkilerine kadar olan süreçte ilke edindiğimiz ve Lexus marka vizyonunu oluşturan iki ana değerdir. Birincisi “kendini iyi hissettiren” ürünler yaratma isteğimiz ve ikincisi de “Lexus Hybrid Drive”ndaiçinde bulunduğu gelişmiş teknolojilerimiz.”

“2015 yılı Lexus için çok önemli. Lexus markasına dikkat çekici bir ivmelenme getiren NX ve yıl sonunda satışına başlayacağımız yeni RX modeli ile Türkiye’de yaşayan lüks marka müşterilerinin ilgisini çekeceğimize inanıyoruz. Türkiye premium markalar için büyük bir pazar ve biz pazarın kısa zamanda büyüyerek Avrupa’da yedincisırada yer almasını bekliyoruz.Ve son olarak Lexus sadece bir otomobil değil, bir deneyimdir. Lexus’un Türkiye’ye girişi için doğru bir zaman. Başarı hikayemiz için heyecanlıyız”

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top