Klasik Otomobillerin buruk bayramı

[metaslider id=18983]

Dünyanın önde gelen sentetik motor yağı markası Mobil 1, klasik otomobil tutkunlarıyla işbirliğini çeşitli etkinliklerle sürdürüyor. İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği üyelerinin bu yılki ilk şehir dışı aktivitesi 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Samsun etkinlikleri oldu.

İkod?a bağlı klasik otomobil tutkunları 17 Mayıs günü Kadıköy Hasanpaşa Yeni Salıpazarı otoparkında buluştu. İkod Üyeleri, bir döneme damgasını vurmuş araçlarıyla ?Soma? yazarak yaşanan facianın ve büyük acının bir daha tekrarlanmaması dileğinde bulundular. 150 kişiden oluşan kafile siyah kıyafetleri ve baretleriyle vefat eden işçiler anısına 3 dakikalık saygı duruşu gerçekleştirdi ve yola çıkılırken araçlara siyah kurdeleler bağlandı.

Ertesi gün Samsun?a varan klasik otomobil tutkunları, Tütün İskelesi, Arkeoloji-Etnografya ve Gazi Müzesi gibi tarihi değeri olan noktaları, ayrıca Atatürk ve 18 silah arkadaşını Samsun?a getiren ve sonradan mini bir müzeye çevrilen Bandırma Vapuru replikasını da ziyaret ettiler.

Gün içinde kent meydanında sergilenen klasik otomobillere Samsunluların ilgisi büyük oldu.

İstanbul Klasik Otomobilciler Derneği Başkanı Serkan Okay, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ve 30 Ağustos Zafer Bayramı?nın yanı sıra diğer ulusal bayram etkinliklerine de katılma kararı aldıklarını belirterek, şöyle dedi; ?İKOD olarak cumhuriyet ruhu ve ulusal bayram bilincini klasik otomobillerimizin ruhuyla bütünleştirip tüm bayramlarımızı halkımızla birlikte kutlamayı hedefliyoruz.? 

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: