Challenge da finalistler belli oldu

140519-challenge

Yetenekli ve başarılı kişilere şans tanıyarak otomobil sporları yarışmalarına katılmalarını sağlamak amacı ile düzenlenen Ege Asal Motor Spor Challenge da seçmeler 18 Mayıs Pazar günü Ege Asal Motor Spor’un Menderes Ralli Merkezi’nde yapıldı. Aydın Otomobil Sporları Kulübü Başkanı Kuvvet Erim, 2013 Historic Ralli Şampiyonası Kategori 1 Birincisi Fazıl Güçeli, 2013 Ege Kupası bayan pilotlar birincisi Yonca Güngör ve kopilotu Funda Oral ile bu yıl yurt dışı rallilerde de ülkemizi temsil eden Erdal Oral yarışma jürisinde yer aldı. Challenge seçmeleri öncesi Soma’da yaşamını yitiren maden işçileri için 1 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Seçmelerde, parkuru 1 dakikalık barajın altında tamamlayanlar finallere katılma hakkını kazandı. Çok heyecanlı olan yarışmacılardan bazıları parkur dışına çıkınca diskalifiye oldu.

31 yarışmacı organizasyon jürisinin koymuş olduğu 1 dakikalık baraj zamanının altında parkuru tamamlayınca jüri 20 ile sınırlı olan finalist sayısını kaldırdı ve tümünü finalist ilan etti. Ayrıca 18 Mayıs seçmelerine katılan ancak elenenler içerisinden seçilecek 4 kişinin daha finallerde yer almasına karar verildi. Böylece Ege Asal Motor Spor Challenge finalistleri 35 kişi olarak İzmir’in trafik plakası ile eşleştirildi. Elenenler arasından seçilecek 4 kişi 8 Haziran Pazar günü yapılacak finaller öncesinde yine jüri tarafından belirlenecek.

Seçmelerin tamamlanmasının ardından deneyimli ralliciler ile challenge katılımcıları arasında farklı bir mücadele yaşandı. Challenge katılımcıları Oğuzhan Çetinkaya, Murat Can Arıcı ve Murat Yağcı, ralli pilotları Bedri Kolsallayan, Aydoğan Savcıer ve Kuvvet Erim ile kendi otomobilleri ile en iyi parkur zamanı için mücadele etti. İlk eşleşmede Bedri Kolsallayan rakibi Oğuzhan Çetinkaya karşısında başarılı oldu. Aydoğan Savcıer, Murat Can Arıcı eşleşmesinin galibi Murat olunca gözler son mücadeleye çevrildi.

Günün son eşleşmesinde Kuvvet Erim ile Murat Yağcı en iyi zaman için parkura çıktı. Kuvvet Erim o ona kadar yapılan en iyi zamanı yaptı ancak bir kuka cezası aldı. Aynı otomobil ile parkura çıkan Murat Yağcı günün süprizini yaptı ve 37.93 lük zamanı ile challenge parkur rekoru kırdı. Gün sonunda  chalenge katılımcıları, rallicileri 2-1 lik sonuçla geride bıraktı. Motor sporlarına ilgi duyanların aktif olarak yer alabilecekleri etkinlikler Ege Asal Motor Spor Ralli Merkezi’nde yıl boyunca devam edecek. Otomobil sporlarını daha yakından tanımak bu heyecanın tam içinde olmak isteyenlerin Ralli Merkezi’ndeki bundan sonraki buluşması 8 Haziran Pazar günü olacak.

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: