Berkay Besler Karting Series yarışlarından 4?ncülükle döndü!

120522-KART-KORFEZ-BERKAY

Milli Karting Türkiye Şampiyonu sporcumuz Berkay Besler, Uluslararası BNL Karting Series yarışlarının ilk ayağını 4. olarak tamamlayarak önemli bir avantaj elde etti. 20-21 Nisan tarihlerinde, Belçika’nın Genk pistinde yapılan yarışlara, sporcumuz Berkay Besler?in yarıştığı Junior-Max kategorisinde, çeşitli ülkelerden 36 sporcu katıldı… Hollanda, Belçika, İngiltere, Fransa ve Almanya’dan gelen sporcuların arasında yarışan Milli Karting Sporcumuz Berkay Besler 2 gün süren yarış programında 4 zorlu yarış da mücadele verdi. Çok çekişmeli ve zorlu geçen 16’şar turluk 4 yarıştan sonra oluşan genel klasmanda Berkay Besler 4.oldu.

?Kazanacağımı hissettim?.. Özellikle Pazar günü yapılan son yarışı uzun süre önde götürdüğü halde rakibinin kastı aşan ve sert müdahaleleri sonucu son turlarda kaybeden sporcumuz Berkay Besler ve ekibinin yarış yönetimine yaptığı itiraz, rakibine ceza aldırmasına rağmen, sporcumuzun olası bir genel klasman 3.lüğünü ve yarış birinciliğini engellemiş oldu. Hafta sonu gösterdiği mücadele ve aldığı sonuçtan memnun olan sporcumuz Berkay Besler; “Pazar günü sıralama turlarını istediğimiz gibi yapamasak da, takip eden her iki yarışta da çok hızlıydık… Özellikle 1.yarışın startında 16. sıraya düşmemize rağmen, ortalara doğru 5.liğe yükselmeyi başarmıştık… Yarışı kazanacağımı hissettim, ancak geçiş sırasında yaşanan bir temas ve zaman kaybı bunu engelledi? dedi.

Önemli bir avantaj.. Kupa töreninde tüm takım arkadaşlarının tezahüratı ve desteği ile kupasını BNL Series organizatörlerinin elinden alan sporcumuza aynı zamanda Genk şehri ve civarında yaşayan Türk vatandaşlarımızda destek verdi. Berkay Besler, bu yarışında da DNR Karting Team ekibi ile yarışıp, Bouvin Power tarafından hazırlanan motorları ile piste fırtına gibi esti. Ekip aynı hafta sonunda, Berkay’ın 4.lüğünün yanı sıra, Senior – Max’da 1. ve 3., DD2 Kategorisinde de 2. olarak , başarılı yarışlarına bir yenisini eklemiş oldu. Şampiyona’nın 2. ayağı 11-12 Mayıs tarihlerinde, Fransa’nın Osticourt pistinde yapılacak.

Sırada İzmit var.. Karting Sporcumuz Berkay Besler, 27-28 Nisan 2013 ise tarihinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK)  tarafından Körfez Karting Pisti’nde düzenlenen Türkiye Karting Şampiyonası’nın ikinci ayak yarışlarına katılacak.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top