V1 Challenge İzmir’in 1’incisi yine İzmirli oldu

İlk Türk yarış otomobili V1 için özel olarak tasarlanan konsept motorsporları organizasyonu V1 Challenge’ın 2’inci sezon 5’inci ayak mücadelesi, İzmir Ülkü Yarış Pisti?nde gerçekleşti.16 tane rengarenk V1’in aynı anda start aldığı V1 Challenge İzmir ayağının 1’incisi yine İzmirli oldu. Türkiye’den dünyaya yayılan ilk konsept motorsporları organizasyonu V1 Challenge, Tarsus, İzmit ve Aydın yarışlarının ardından İzmir ile devam etti. İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde gerçekleşen V1 Challenge 5’inci ayak mücadelesi, tüm pilotların heyecanla beklediği 16 tane rengarenk Volkicar’ın toplu startıyla çekişmeli ve bol spinli görüntülerine sahne oldu.

Son anına kadar tampon tampona geçen mücadelede podyumun ilk iki basamağını Can Tolon, Koray Muratoğlu paylaştı. Toplu start yarışın kaderini belirledi. V1 Challenge İzmir ayağının ilk yarışında, birbirinden rekabetçi 1’i kadın toplam 17 pilot, diğer pist yarışlarında olduğu gibi yapılan sıralama turları sonuçlarına göre start aldı. 2’inci yarışta ise ilk yarışın sonuçlarının tersine sıralanan ilk 12 pilot yarışın kaderini belirledi. İlk yarışta V1 Challenge 5’inci ayak 1’incisi Can Tolon, yarışa misafir olarak katılan abisi Ömer Tolon ile ilk iki sırayı paylaşırken, Yiğit Timur 3’üncü sırada yer aldı. Ancak yarışın kuralları gereği 2’inci yarışta ilk yarışın tersine sıralanarak start alınması podyumun da isimlerini belirledi.

Yarışın kırılma noktaları ise podyum kovalayan ve ilk yarışı 3’üncü tamamlayan Yiğit Timur’un aracındaki mekanik problem dolayısıyla yarış dışı kalması ve ilk yarışın 1’incisi Ömer Tolon’un spin atması sonucu geri sıralara düşerek sıralamayı değiştirmesi oldu. Sezonun son final yarışı da V1 Challenge 6.ayak yarışı 11 Kasım Pazar günü İzmir Ülkü Yarış Pisti?nde gerçekleştirilecek.İzmir bir kez daha görsel şova ve heyecanlı bir yarışa sahne olacak.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top