Test alanı, ‘Kılıçlı’ yolu!

Federasyon, sezonun ilk rallisi öncesi araçların son bakımları için takımlar ve pilotlar tarafından beklenmekte olan test günü için bir duyuru yaptı. Federasyon sitesinden ilan edilen duyuruda, ?kurallar kitabı sayfa 23?deki 2011 Ulusal Ralli Talimatı Madde 3.9?da ilan edildiği üzere, federasyon tarafından 25 Nisan Pazartesi günü 10-18 saatleri arasında Bozhane Jandarma Karakolu ile Kılıçlı köyü arasındaki iki kilometrelik asfalt yolda toplu test günü organize edileceği? belirtildi. Söz konusu testte önceliğin lisanslı ralli takımlarına ait olacağı, ancak program dahilinde bireysel sürücülerin de test yapmasına olanak tanınacağı vurgulandı.

Öncelikle teste katılmak isteyen tüm takımlar ile pilot ve co-pilotların, en geç 22 Nisan günü saat 18?e kadar lisans işlemlerin tamamlamış olmaları gerektiği, 2011 yılı için geçerli ulusal veya mahalli ralli lisansına sahip olmayan takım ve sürücülerin teste alınmayacaklarına dikkat çekilen açıklamada, historic ralli ekiplerinin de bu duyuruda belirtilen şartları sağlamaları kaydıyla teste katılabilecekleri belirtildi. Test ile ilgili program, takımların önerileri de dikkate alındıktan sonra, kayıtların kapanmasının ardından duyurulacak. Katılımcı sayısında ve ekiplerin etabı geçiş sayısında herhangi bir sınırlama bulunmuyor. Test etabında, ekipler için zaman tutulacak ve bir adet çekici ile birlikte bir adet ambulans hazır bulunacak. Etabın yönetimi ve testin düzeni, Test Sorumlusu tarafından sağlanacak. Servis alanı ise Bozhane içinde kurulacak.

Lisanslı takımlar, testin ardından yapılacak olan Ege Rallisi?nde ?takım kaydı? yapacakları sayıda ekip ile teste katılabilecekler. Takımlar, Ege Rallisi?nde, teste katıldıkları otomobil sayısından daha az sayıda ?takım kaydı? yapmaları halinde, eksik takım kaydı yapılan otomobil başına 500 TL para cezası ödemek zorunda kalacaklar. Teste katılım ücretleri ise, tüzel kişilik kaydı yapan sürücüler için sigorta bedeli olarak 50 TL, diğer sürücüler için ise yine sigorta bedeli dahil 150 TL olarak belirlendi. Teste katılacak ekiplerin, en geç 22 Nisan 2011 Cuma saat 18?a kadar, Federasyon sitesinde yayımlanan kayıt formunu doldurmaları ve test ücretlerini formdaki banka hesabına göndermeleri gerekiyor.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top