Cem Acar, Antalya’da en iyi sonucu hedefliyor!

 

Pazar günü Antalya’daki WRC seyirci etabında yapılacak olan sezonun üçüncü otokros yarışına Grande Punto S2000 ile katılacak olan İstanbullu şampiyon rallici Cem Acar, en iyi sonucu almak için parkura çıkacağını söyledi. Acar, Ralli Ajansı’na yaptığı açıklamada, Antalya öncesi, ekip ve tüm araçların tamamıyla hazır durumda olduğunu ve herhangi bir sorunları bulunmadığını, titiz bir şekilde hazır olmaya özen gösterdiklerini söyledi.  

Cem Acar, organizasyonun bu sene havalarında çok güzel olacağı beklentisiyle birlikte bir takım ilklere de ev sahipliği yapacağını anımsatarak, 2008 ve 2010 Avrupa Ralli Şampiyonu İtalyan rallici Luca Rossetti’nin bu organizasyon bünyesinde   hem gösteri, hem de dostluklara istinaden klasman dışı start alacağını belirtti ve “..çok eğlenceli, görsel olarak da bir şölen havasında olmasını ümit ettiğimiz bir yarışmada bizlerle birlikte olacak. Umarım herkesin çok keyif alacağı bir müsabaka  olur” diye konuştu.

Cem Acar, oldukça teknik olduğunu düşündüğü Antalya seyirci özel etabının en ufak hatayı affetmeyecek, çok konsantre sürüş gerektirecek bir parkur olduğuna dikkat çekerek, “iyi motive olup, iyi çalışanın en iyi zaman için iddialı olabileceğini düşünüyorum” dedi ve ekledi;  “Şahsen, oldukça iyi hazır olup, hem görsel hem de neticesel olarak olabilecek en iyi sonucu hedefliyorum. Kardeşim Arslan ise aynı kategoride start alacağı ve ilk defa kullanacağı Fiat Palio S 1600 ile ilginç zamanlara imza atabilir diye de düşünüyorum, bizim kategorimizde de yoğun bir hareketlilik olacaktır.” 

Rallikros şampiyonasının Antalya benzeri pistlerde daha başarılı olacağına yönelik inancını yineleyen Cem Acar, bunun önemli yatırım gerektirdiğini söyleyerek, 7 adet otomobil fabrikası olan ve 74 milyon nüfusa sahip Türkiye Cumhuriyeti’nin İstanbul, Ankara, İzmir gibi büyük illerinde de benzer pistlerinin mutlaka olması gerektiğini işaret etti. Antalya yarışında herhangi bir aksama görünmediğini belirten ve bunun yarışın sonuna kadar böyle olmasını dileyen Cem Acar, bol çekişmeli, bol seyircili ve de bol güneşli bir hafta sonu dileğinde de bulundu.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top