Bülent Korzay, Kocaeli’ne full motive!

Offroad şampiyonasının sondan bir önceki yarışı olan Kocaeli için geri sayım başladı. Hafta sonu Kartepe Belediyesi sınırlarında bulunan Maşukiye Beldesi ve Sapanca sınırlarında bulunan Kırkpınar mevkiindeki hazırlanan parkurda yapılacak olan yarışın programı, Cumartesi günü idari ve teknik kontroller ile başlayacak.

Kocaeli’ne hazırlanan yarışçılardan Bülent Korzay, Ralli Ajansı’na yaptığı açıklamada aracında her hangi bir sorun olmadığını “full motiveyiz” ifadesiyle açıkladı. Kocaeli parkuru hakkında bir bilgi sahibi olmadığını ama   offroad zemininden her zaman endişe duyduğunu belirten Korzay, şampiyonaya çok etkisi olacağını savunduğu Kocael Offroad yarışında podyum için çok sıkı bir mücadele sergileneceğini ve bu konuda Mitsubishi’li ekipleri daha şanslı gördüğünü söyledi, kendisinin de sınıfında ilk üçte olmaya çalışacağını ekledi.

Kocaeli’nde organizasyon, cumartesi günü 14.30-18.00 saatleri arasından antrenmanlar ile devam edecek. Pazar günü ise saat 9?da ise ilk aracın Kartepe Derbent Uygulama Otel?inden alacağı startın ardından ilk özel etap olan Maşukiye?deki Kartepe Belediye seyirci etabına doğru hareket edilecek. Maşukiye beldesindeki iki engelli özel etabı üçer kez, Sapanca Kırkpınar beldesinde, Kartepe eteklerindeki iki farklı hız etabını da ikişer kez geçecek olan yarışmacılar, 51.80 km?si özel olmak üzere toplamda 123.40 km uzunluğundaki mesafeyi kat edecekler.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top