Goodyear 5 yıl daha BTCC’de

Goodyear Lastikleri, lastik tedarikçisi BTCC’de art arda üçüncü on yılına giriyor. BTCC için lastik geliştirerek 24 yıllık sürekli yatırım yapan Goodyear Tyres ile İngiliz Touring Araç Şampiyonası’nın (BTCC) organizatörü TOCA, bugün (21 Ocak) Goodyear’ın BTCC ile uzun süredir devam eden ortaklığını 2026’nın sonuna kadar 2026 yılı sonuna kadar sürdüreceğini duyurdu. Beş yıllık ortaklık, 2025’te üçüncü on yıllık kesintisiz ortaklık ve lastik geliştirmede aralıksız yaklaşık çeyrek yüzyıl (24 yıl) yatırım yapmak anlamına geliyor. On yıllar boyunca Goodyear, son teknoloji seri için lastik geliştirmede ön saflarda yer aldı. Şirket, otomobillerin performansını önemli ölçüde etkiledi, ayrıca RFID etiketleme, yumuşak, orta ve sert bileşik seçenekleri ve yeni bir lastik yapısı sunarak, dünyanın en popüler motor sporları şampiyonalarından birini her biri on milyonluk bir kitleye ulaştırmaya yardımcı oldu. Şampiyonada bu yıl hibrit güçle bir sonraki aşamaya geçerken, Goodyear buna göre yeni lastik teknolojilerini uygulayacak.

Goodyear Europe Motor Sporları Direktörü Ben Crawley, “Lastik tedarikçisi olarak devam eden ve şampiyonanın isim haklarını koruyarak BTCC ile ortaklığımıza bir başka uzatma daha imzaladığımız için çok heyecanlıyız. Şampiyonanın bir sonraki heyecan verici bölümünün bir parçası olmak istediğimiz için gerçekten sözleşmenin uzatılmasını istedik. Hibrit gücün piyasaya sürülmesi ile lastiklere yeni talepler getirilecek ve hibrit ve elektrikli araçlarından bazılarında yer aldığımız önde gelen OEM’lerle çalışma deneyimimiz sayesinde programa çok fazla bilgi ve uzmanlık getirebiliyoruz” dedi. Crawley, “Bu sözleşmenin bize üçüncü on yıllık bir ortaklığa girmek gibi harika kilometre taşları da getirmesi gerçeği, bir şirket olarak şampiyonluğu desteklemek ve geliştirmek için yaptığımız tüm harika şeyler üzerinde düşünürken bizi gerçekten gururlandırıyor. Birleşik Krallık’ın önde gelen yarış şampiyonası ile bu yeni bölüme girmeyi dört gözle bekliyoruz” diye ekledi. BTCC İcra Kurulu Başkanı Alan Gow ise şunları ekledi: “Güçlü bir lastik tedarikçisine sahip olmak, BTCC’deki başarımızın önemli bir bileşeni. Ayrıca, hibrit teknolojisini tanıtma yolunu doğrulayan ilk büyük tur otomobil şampiyonası olan Goodyear, bunun çok önemli bir parçası. Bu, şampiyonluk için çok heyecan verici bir dönem ve Goodyear ile ortaklığımızı 2026’nın sonuna kadar sürdüreceğimiz için mutluyum. Goodyear, uzun yıllardır BTCC’nin inanılmaz derecede proaktif ve ilgili bir ortağı oldu ve devam eden birliktelik şampiyonluğun gelecekte gelişmeye devam etmesine yardımcı olacaktır” dedi. | 21 Ocak 2021 : 13.18

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top