Takvim güncellendi!

Günlerdir sezonun ilk yarışlarının ertelenip ertelenmeyeceği gündem konusuyken bugün FIA’dan resmi açıklama geldi. 2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın güncellenen takvimine göre sezon 26-28 Mart tarihlerinde yapılacak olan Bahreyn yarışı ile başlayacak. Önceki takvime göre sezonu başlatacak olan Avustralya GP ise kesin olmamakla beraber Kasım ayına alındı. Devam eden seyahat kısıtlamaları nedeniyle 2021 Çin Grand Prix’si ise tamamen takvimden çıkartıldı. Planlanan tarihin Çin için uygun olmaması nedeniyle Imola, revize edilmiş 18 Nisan tarihinde Formula 1 takvimine dönecek. Takvimdeki üçüncü yarışın nerede yapılacağı ise halen belirsizliğini korumakta. Sezondaki yarış sayısı değişmedi ve 23 yarış ile 2021, Formula 1’in en yoğun takvimlerinden biri olacak.

Formula 1 CEO’su Stefano Domenicalli şunları söyledi: “Formula 1’de yıla yoğun bir başlangıç ​​oldu ve sezon için planlanan yarış sayısının değişmediğini onaylamaktan memnuniyet duyuyoruz. Küresel salgın henüz hayatın normale dönmesine izin vermedi, ancak 2020’de geri dönen ilk uluslararası spor olarak güvenli bir şekilde yarışabileceğimizi ve sezonumuza devam edecek deneyim ve planlara sahip olduğumuzu gösterdik. Hayranlarımızın tatilinden ve Bahreyn’deki revize edilmiş sezon açılışından sonra Formula 1’e geri dönüşünü dört gözle bekliyor olacağız.” | Sinem Hoşgör, 12 Ocak 2021, 11:30

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top