Ypres takvime girdi

WRC, Covid-19 salgını sebebiyle takvim dışı kalan İngiltere Rallisi’nin yerine Belçika Rallisi’nin (Ypres) yapılacağını açıkladı. Üst üste iki kez iptal edilen İngiltere Ralli’sinin yerini, geçtiğimiz sezon WRC takviminde olan ancak salgın sebebiyle iptal edilen Belçika Rallisi alacak. Güncellenen takvim ile Belçika, ilk kez Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak ve bunu yapan 35. ülke olacak. Ypres’de yapılacak yarış için net bir tarih verilmese de Ağustos ayında yapılacağı duyuruldu.

WRC Promoter’ın CEO’su Jona Siebel, “Ypres, yarım yüzyıldan uzun süredir Avrupa rallisinin son derece popüler bir köşe taşı olmuştur. Geçen yıl yaşanan talihsiz gecikmenin ardından şampiyonluğun nihayet Belçika’yı ziyaret edeceğine sevindim. Yolları kaplayan büyük hendeklerle dar asfalt şeritlerinin karışımı, bazı gece etapları ve değişken hava potansiyeli ile birlikte izleyenler için heyecan verici olacak.” | Sinem Hoşgör, 8 Ocak 2021, 20:15

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top