Akzirve heyecanı 17’sinde başlıyor

06.09.2017 : 08.00 | İSOFF (İstanbul Off Road Kulübü), offroad dünyasında çok ses getiren yarış konseptini bu yıl Akzirve’nin sponsorluğunda gerçekleştiriyor. Akzirve Challenge adını alan yarışın parkuru Bahçeşehir’de yapımı devam eden Strada projesi arazisi üzerinde Akzirve ve İSOFF’un ortak çalışmalarıyla tasarlandı. Akzirve sponsorluğunda yapılacak off road yarışı Strada Bahçeşehir proje alanında 3 etap olarak düzenlenecek.

İlki 17 Eylül Pazar günü gerçekleştirilecek olan Akzirve Challenge’da farklı kategorilerde, farklı güçlerdeki 4×4 araçlar ikili kalkışlarla start alıp, iç içe geçecek şekilde hazırlanmış iki parkurda zamana karşı yarışacaklar. 20 araç ve 20 hakemin yer alacağı yarışmada her turda en iyi zamanı yapan yarışçılar bir üst tura çıkacak. Akzirve Challenge heyecanının 2. Etabı 22 Ekim’de, 3. Etabı ise 12 Kasım’da yine Strada Bahçeşehir proje alanında yapılacak.

Akzirve Gayrimenkul CEO’su İbrahim Maasfeh; “Şehir dokusunu önemseyen, şehrin ikon projelerini üreten bir firma olarak bu organizasyon İstanbul’un dinamizm dolu spor etkinliklerinden biri olarak değer taşıyor. Akzirve olarak İSOFF ile birlikte bu organizasyona imza atmaktan gurur duyuyoruz. Şehre heyecan katan bu tür etkinliklere katkıda bulunmaya devam edeceğiz.” dedi.

Akzirve’nin Bahçeşehir’de inşaatı devam eden projesi Strada’nın arazisinde gerçekleştirilecek yarış için aynı noktadan başlayıp birbirini köprü ve tünel geçişleri ile kesen ikili bir parkur sistemi hazırlanacak. Kura ile eşleşecek yarışçılar, farklı güçlerdeki araçlarının avantajlarını doğru kullanıp zamana karşı yarışarak rakiplerini elemek için mücadele edecekler. Co-pilotun olmadığı yarışma konseptinde seyircilerden bazıları profesyonel pilotlar eşliğinde bu heyecana ortak olma şansı yakalayacak. Kısa bir nostaljik araç yarışı da yapılacak yarışta, seyircilere maksimum heyecan yaşatmak için, güvenlik önlemleri altında yarışmayı yakın kadraj izleyebilme imkanı verilecek.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Go To Top