Mark Webber; “Neuville, Ogier’ı zorlayacak”

Formula 1’de altı sezon Red Bull takımının pilotluğunu yapan Mark Webber, dünyanın en çok izlenen motor sporları organizasyonlarından Dünya Ralli Şampiyonası’nı Red Bull TV için değerlendirdi. Turnuvanın son şampiyonu ve sezonun genel klasman lideri Sebastien Ogier’in işinin eskisi kadar kolay olmadığını belirten Webber, Red Bull sporcusu Neuville’in, Fransız pilotu zorlayacağına inandığını söyledi.

Red Bull Racing takımının Formula 1’a damga vurduğu dönemde Sebastian Vettel ile birlikte takımın pilotlarından olan Mark Webber, Formula 1’i bırakmasının ardından Red Bull TV’de yorumculuk yapmaya başladı. Avustralyalı eski sporcu, Dünya Ralli Şampiyonası’na damga vuran Red Bull sporcuları Thierry Neuville ve Sebastian Ogier arasındaki rekabet ile ilgili konuştu. Şu anda genel klasmanda lider durumda bulunan Ogier’in daha da dikkatli olması gerektiğini söyleyen Webber, “Thierry’nin yerinde olsaydım dikkatli olurdum ve Sebastien’in itibarını korumaya dikkat ederdim. Bunun zor olduğunu biliyorum fakat önüne bakması ve bir şeylerden kaygılanmadan yoluna devam etmesi gerekiyor” açıklamasını yaptı.

Belçikalı pilota tavsiyelerini sürdüren ve Ogier’i geçebileceğine inandığını belirten Webber, “Onu (Ogier) aşağı çekin. Zihinsel olarak da mümkün olduğu kadar aşağıda tutmaya çalışın. Ogier’in dolabı kupalarla dolu. O tam 4 sene Sebastian Loeb ile mücadele etti ve ne yapması gerekiyorsa öğrendi” dedi.  Sezona kötü bir giriş yapan Ogier’in durumu ile ilgili de değerlendirmeler yapan Webber, “İlk 3 ay iyi geçmemişti. Güvenlik ve motor sorunları göze çarpıyordu ve kesinlikle en üst düzeyde değildi” ifadelerini kullandı. Webber, şampiyonayı hala kimin kazanacağının belli olmadığını düşündüğünü de sözlerine ekledi. İtalya Rallisi’nde yaşadığı sorunlar nedeniyle beşinci olabilen Sebastian Ogier, yine de lider konumda bulunuyor. Red Bull sporcusu Neuville ise yükselen form grafiği ile dikkat çekiyor. Belçikalı pilot, 141 puanlı Ogier’i 126 puanla takip ediyor.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top