Mustafa Koç vefat etti

160121-mkoc

Eski pist yarışçılarımızdan, Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, bugün geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Milliyet.com.tr’nin haberine göre, Vehbi Koç Vakfı Amerikan Hastanesi Genel Müdürü Erhan Bulutcu, yaptığı açıklamada, “Sayın Mustafa Koç’u hem Beykoz Devlet hastanesinde hem de Amerika hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kaybettik, hepimizin başı sağolsun” dedi.

Koç Holding’ten yapılan açıklamaya göre, Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa V. Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecek. Taziyeler, 22 Ocak 2016 Cuma günü itibariyle 7 gün boyunca Elmadağ Divan Oteli’nde saat 16-19 arası kabul edilecek.

Mıstafa Koç bir dönem pist yarışlarıa katılmıştı. Foto; marlborored.gg.tr

Mustafa Koç bir dönem pist yarışlarına da katılmıştı. Foto; marlborored.gg.tr

Kimdir/ 1960 yılında Ankara’da doğan Mustafa Koç, Koç Ailesi’nin 3. kuşak üyesi ve Rahmi M. Koç‘un en büyük oğlu. Kardeşleri Ömer Mehmet Koç (1962) ve Ali Yıldırım Koç (1967).1980 yılında İsviçre’de Lyceum Alpinum Zuoz’u bitirdikten sonra ABD’de George Washington Üniversitesi İşletme bölümünden 1984 yılında mezun oldu.Çalışma yaşamına 1984’te Tofaş’ta Müşavir olarak başlayan Koç, Ram Dış Ticaret’te Satış Müdürlüğü ve Satış Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu. 1992 yılında Koç Holding’e geçerek sırasıyla Başkan Yardımcılığı, Başkan, Yönetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürüttü. 2003 yılından beri Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı. Caroline Giraud ile evli ve iki kız çocuğu (Esra ve Aylin) babası.

Güncelleme; Daha önce Koç Holding’ten yapılan açıklamada, Mustafa V. Koç’un cenazesinin 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii’nden kaldırılacağı duyurulmuştu. Koç Holding’den yapılan açıklamada, daha önce Teşvikiye Camii’nde kılınacağı belirtilen cenaze namazı için yer değişikliği bilgisi paylaşıldı. Koç Holding’ten cenaze programı ile ilgili yapılan yeni açıklama şöyle; Yönetim Kurulu Başkanımız merhum Mustafa V. Koç’un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Altunizade’deki Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tatbikat Camii‘nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki Aile Kabristanı’na defnedilecektir.

Son 70 haber

Yoruma kapalı

Arşiv

Go To Top