Skoda’nın SUV modeli yüzünü göstermeye başladı

160205-skoda-suv-1

Skoda, 2016 Cenevre Motor Show’da tanıtacağı SUV modelinin konsepti olan VisionS’in taslak çizimlerini yayınladı. Bu çizimler Skoda’nın yeni SUV modelinin nasıl görüneceğinden çarpıcı izler taşıyor. Son yıllarda ürün gamını tamamen yenileyen, üçüncü jenerasyon Fabia ve Superb modelleriyle tarihinin en güçlü model yelpazesini sunan Çek marka, çeşitliliğini de artırmaya devam ediyor.

2014 yılında tanıtılan ve Yeni Superb modelinde kapsamlı bir biçimde kullanılan VisionC tasarım dili, artık SUV segmentine aktarılıyor. VisionS isimli bu yeni konsept, başarılı Skoda Yeti modelinden daha büyük olacak ve gelecek SUV’un nasıl görüneceğinin izlerini taşıyacak. VisionS, 4.7 metre uzunluğa, 1.91 metre genişliğe ve 1.68 metre yüksekliğe sahip olacak. Markanın her modelinde olduğu gibi geniş bir kabin sunacak olan VisionS, üç sıra koltukla birlikte 6 yolcuya geniş bir oturma alanı sağlayacak.

160205-skoda-suv-2Skoda VisionS’in dış tasarımı da dikkat çekici ve keskin hatlara sahip. Ayrıca kristal tasarım detaylarıyla birlikte ilk bakışta güçlü bir SUV olduğunu belli ediyor. Kaputun üzerinde yer alan eğimler ise kaslı bir duruşun yanı sıra Skoda logosunun daha fazla dikkat çekmesini sağlıyor.

Skoda’nın SUV konsepti VisionS’e yandan bakıldığında da güçlü çizgileri görmek mümkün. Markanın ilk bakışta tanınan tornado çizgisi, aracın uzunluğunu vurgularken çamurluklar, VisionS’in off-road’a uygun maceracı karakterini gösteriyor. Arka tarafta ise güçlü ve sportif çizgiler bir arada yer alıyor. Büyük egzoz çıkışları ve difüzör, yeni SUV’a çok farklı bir görsellik katıyor. Markanın uzaktan dahi tanınan C şekilli stop lambaları da SUV’un özelliklerinden biri olacak. Skoda’nın sıra dışı SUV konsepti VisionS, 2016 Cenevre Motor Show’da sergilenecek.

Yorum yaz