Vural Ak; “Hedefim zirveyi zorlamak!”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Park işletmecisi, aynı zamanda şampiyon bir offroad sporcusu olan Vural Ak, 17-20 Ekim’de Çanakkale’de yapılacak olan Baja Troia Turkey yarışı ile parkurlara geri dönüyor. Ülkemizdeki tek Dakar spec Pajero’sunu Çanakkale Baja Troia Turkey yarışı öncesi komple yenileten Vural Ak, ajansa yaptığı açıklamada “bu yıl da intercity İstanbul Park Takımı olarak üç araç ile katılım göstereceğiz. Ekip olarak yine aynı arkadaşlar ile devam ediyoruz” dedi ve ekledi; “Ben, Ahmet ve Caner yarışırken, teknik ekibimiz de devamlı  İntercity motor sporları garajında birlikte çalıştığımız arkadaşlarımız olacaklar..”

Parkurlardan uzun zamandır uzak olmasının Çanakkale öncesi kendisini düşündürmediğini ve söz konusu sevdiği bir yarış formatı olduğu için  kendisini her zaman hazır hissettiğini söyleyen Vural Ak, “aracımı baştan aşağıya kadar komple yeniledik. İstanbul Park’ta test yapma fırsatım oldu. Yapılan değişiklikler ile oldukça başarılı ve hızlı bir araç haline geldi” diye konuştu. Baja Troia Turkey yarışında lastik tercihi olan BF Goodrich KDR2’nin oldukça başarılı ve bu tarz yarışlar için üretilmiş bir lastik olduğuna işaret eden Vural Ak, “Troia için hedefim, tabii ki  zirveyi zorlamak olacak! Aracım oldukça iyi durumda, kendim de hazırım” diye konuştu.

Çanakkale’deki zorlu yarışa yabancı yarışmacıların da iyi araçları ile katılacaklarını ve bu seriyi yıllardır takip ettiklerini ifade eden Vural Ak, “ama burası bizim coğrafya” dedi ve ekledi; “İki senedir de podyumda bizim takımımızdan arkadaşlar yarışı 1-2 bitiriyorlar.” Parkur hakkında pek bilgisi olmadığını ama biraz daha hızlı bir parkur olduğunu duyduğunu söyleyen Vural Ak, podyum için de finiş gören herkesin şanslı olduğunu düşündüğünü ama kendilerinin de ekip olarak iddialı olduğunu belirtti. Baja Troia Turkey yarışının organizatörü İstanbul Offroad Kulübü’nü de (İsoff) tebrik etmeden geçmeyen Vural Ak, “devlet desteği olmadan bu denli büyük bir seriyi Avrupa şampiyonasının bir ayağını ülkemize ve Çanakkale’mize kazandırdıkları için kutlarım” dedi ve katılım gösteren tüm ekiplere kazasız bir yarış diledi. | 11 Ekim 2019 : 19.21

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Fotoğraflar