Ali Vural Ak; “F1’i mutlaka yapacağız”

Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak, Akşam Gazetesi’nden Şenay Büyükköşdere’nin konuğu oldu. Gazetenin 4’ncü sayfasında tam sayfa olarak yayınlanan ‘iş yemeği’ köşesinde yer alan röportajında Ali Vural Ak, ‘2018’in filo kiralama sektöründe taşların yerinden oynadığı bir yıl olduğunu’ ileri sürdü. Sektörün lider oyuncusu Intercity’nin patronu, iş kolu ile ilgili soruları yanıtlarken sarf ettiği “8 Milyar $ kredi riski var bizi de BDDK denetlesin” sözü, gazete tarafından sayfanın manşetinde kullanıldı.

Intercity’nin aynı zamanda İstanbul Park’ın işletmecisi olması nedeniyle, haberde pist ve yarışlar konusuna da değinildi. Kendisine yöneltilen bir soruda, İstanbul Park’ın boş ve çürümekte olan bir tesis olduğunu vurgulayan Ali Vural Ak, “Biz 300 milyon TL yatırım yaptık ve burayı yılın 300 günü kullanılan bir otomobil kültür merkezi haline getirdik. Yarışlar yapılıyor. Bakanlıktan onaylı Türkiye’nin tek yerli sürüş akademisini açtık. İkinci elin merkezi oldu. Traktör ve otomobil müzelerimiz var” dedi.

F1 yarışlarının son durumu hakkında yine kendisine yöneltilen bir soruya verdiği cevapta, Ali Vural Ak, iki yıl önce Cumhurbaşkanı tarafından F1 yarışlarının Türkiye’de tekrar yapılması konusunda görevlendirildiklerini anımsattı ve bunun üzerinde F1 üst yönetimini Cumhurbaşkanı ile bir araya getirerek yarışları yapma isteğini en üst ağızdan ilettiklerini söyledi.

Ali Vural Ak, F1 yönetiminin Türkiye’yi yarış takvimine almak istediğini ama bazı problemler yaşandığını ifade ederek, yılda sadece 20 yarış yapıldığına işaret etti. “Bunu 24 yarışa çıkarmayı planlıyorlardı. Ancak yarışçılar buna isyan ettiler. ’48 Hafta yarışamayız, bizim de ailemiz, hayatımız özel hiçbir şeyimiz kalmaz’ dediler” diye konuşan Ali Vural Ak, konu ile ilgili olarak sözlerini şöyle tamamladı; “Şu anda firmanın takımlarla pazarlığı sürüyor. 24 Ülkeye çıkarsa biz giriyoruz. Mevcut ülkelerden biri çıkarsa da biz giriyoruz. Sürekli görüşme halindeyiz. Tesisimizi bir ay sonra yarış olacak gibi hazır tutuyoruz. F1’i mutlaka yapacağız. Burada olmamın nedeni bu. Biz burayı motor sporları merkezi haline getirdik. Formula 1 bunun tacı olacak”. Gazetenin sayfa görüntüsünü Instagram hesabından paylaşan, Ali Vural Ak’ın bu paylaşımı bir günde 1816 beğeni aldı. |  6 Ocak 2019 : 22.00

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Fotoğraflar