Vural Ak’a bir yıl mahrumiyeti

Çanakkale’de yapılan Baja Troia Turkey yarışına üç araç ve bir motor olmak üzere dört ekiple katılmayı planlayan Intercity takımının bir eksikle start almasının sebebi belli oldu. Ülkemizdeki tek Dakar aracı olan Mitsubishi Pajero’sunu bu yarış öncesi revize ederek iddialı hazırlanan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı ve tecrübeli offroad sporcusu Ali Vural Ak’ın lisansına federasyon tarafından 1 yıl süreli hak mahrumiyeti getirildiği öğrenildi.

Bu yılın başlarında federasyon başkanını eleştirdiği için 6 ay hak mahrumiyet cezası verilen Ak’in, süresi tamamlanır tamamlanmaz yeni bir ceza almasının gerekçesi de aynı ve bu kez farklı bir web sitesinde yine başkan ve yönetimine yönelik eleştiriler. Sporumuzun en üst noktasında bulunan ‘Başkan’ ve ‘Patron’  arasındaki bu çekişme, Ali Vural Ak’ın yönetim kurulu başkanlığı yaptığı Intercity İstanbul Park’ta Türkiye Pist Şampiyonası’nın bir ayak yarışının beraberinde özel bir kupa yarışının da bedelsiz yaptırılmak istenmesi konusunda yaşanan anlaşmazlık yatıyor.

Geçtiğimiz sezon bu isteğine olumlu yanıt alamayan Başkan, aynı zamanda sporcusu olan Ali Vural Ak’ı disiplin kuruluna vererek hak mahrumiyeti cezaları aldırmakla karşılık veriyor. Her iki hak mahrumiyetindeki gerekçeler Vural Ak’ın farklı yayınlarda federasyon ve başkana yönelttiği eleştiriler. Başkan’ın lisanslı sporcusuna ikinci kez hak mahrumiyeti aldırması ise spor çevrelerinde Başkan’ın eleştirilere açık olmadığının göstergesi olarak değerlendiriliyor.

11 Ekim 2018 : 13.10

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Fotoğraflar