Ali Vural Ak, “Amacımız otomobil kültürünü Türk insanının belleğine yerleştirmek

Intercity İstanbul Park Yönetim Kurulu Başkanı Ali Vural Ak, Intercity V Weekend Festivali‘nin açılışında gerçekleştirilen basın toplantısında yaptığı konuşmasına basın mensuplarına ithafen “Bugün Intercity ailesi için çok önemli olan bu etkinliğimizde yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim” sözleri ile başladı. Öncelikle festivalin adını V Weekend Motoring olarak belirlemelerindeki nedeni izah eden Ali Vural Ak, “Zira, sanırım V harfi Vural’ın V’si olarak algılanmış” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “V, bildiğiniz gibi hızın sembolü ve biz de hızın ve eğlencenin sembolü olan V harfini kullanmanın uygun olacağını düşündük.”

Ali Vural Ak, konuşmasında devamla şunları söyledi; “Intercity markası, doğduğu günden bugüne otomobil ve otomobil kültürü çerçevesinde insanlara fayda sağlamayı görev edinmiş bir şirket. 2012 yılında İstanbul Park Pisti’nin işletmesini alarak, aslında bu vizyonumuza uygun bir alana da sahip olduk. Ve bugüne kadar birçok yerel ve uluslar arası organizasyona ev sahipliği yaptık.” V Weekend Motoring‘in Türkiye’de bugüne kadar görülmemiş yepyeni bir organizasyon olduğunu vurgulayan Ali Vural Ak, “Amacımız otomobil kültürünü Türk insanının belleğine doğru ve itibarlı bir şekilde yerleştirmek. Bu nedenle iki gün boyunca güvenli sürüşten offroad kullanımına kadar pek çok bilgilendirici seminere de yer veriyoruz. Elbette bu festivalin asıl amacı otomobil, motosiklet ve motoru olan tüm araçların tutkunlaır için buluşma noktası oluşturmak. 2 bin 200 dönüm toplam alan içerisinde büyük bir gösteri alanı oluşturduk” dedi.

Bu alanda dirft gösterileri, motosiklet ve kamyon şovları gibi pek çok etkinliğin durmaksızın süreceğini söyleyen Ali Vural Ak, yeme içme alanlarında ise her zevke ve damak tadına uygun çeşidin olmasına gayret ettiklerini söyledi. Ali Vural Ak, daha önce Dünya Rallikros Şampiyonası’nın bir ayağının yapıldığı rallikros parkurunu anımsatarak, “gururumuz olan rallikros parkuru Türkiye’nin en güzide offroad araçlarına ev sahipliği yapacak” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Elbette ailesi ile motor tutkunlarını da unutmadık. Kapalı salonda hazırladığımız oyun alanlarıyla onlar için de festivalin eğlenceli geçmesini sağlayacağız. Tabii pist aktivitelerimizi de unutmamamız gerekiyor. İki gün boyunca pisti de boş bırakmayacağız ve öncelikle Intercity Tek Marka Kupaları’nın 5’nci ayak yarışlarının koşulacağını hatırlatmak isterim. Ancak bunlara ilave olarak hem klasik otomobiller piste çıkacak hem egzotik süper sport otomobiller turlayacak hem de kulüpler tören geçişi yapacak.”

Pist günleri etkinliği kapsamında ve festival boyunca yapılacak yarışma ve çekilişleri kazanacakların pistte taxi-drive turları atabileceklerini anımsatan Ali Vural Ak, “asıl vurgulamak istediğim ve bu festivalin önemini daha da arttıran ise otomobil ve motosiklet markalarının standları” dedi ve sözlerini şöyle sürdürdü; “Garajların arkasında yer alan alanda sıfır araçlarını sergileyecekler. Son üç aydır önemli kayıplar yaşanan sektör için aslında yepyeni bir sergileme konsepti yarattığımızı düşünüyorum. Festivalimiz sayesinde fuarcılık yaklaşımını statik sergilemeden canlı sergiye dönüştürdük. Otomobil ve motosiklet tutkunu ziyaretçiler, birer potansiyel müşteri olarak ilgilendikleri araçları burada görebilecekler, onlara dokunabilecekler ve onları test edebilecekler. Ve, umuyorum ki 3n kritik son üç ayına giren otomotiv sektörü için bir nebze olsun desteğimiz olur.”

Basın toplantısındaki konuşmasının son bölümünde “herkese uygun, herkesin gezebileceği bir festival hazırladık” sözlerini sarf eden Ali Vural Ak, konuşmasını şu cümlelerle tamamladı; “Kulaklarımızdan motor sesleri eksik olmayacak diyebilirim. Bu festvalin gerçekleşmesine vesile olan tüm kulüllere, derneklere, katılımcı markalara ve elbette kendi ekibime teşekkürlerimi iletmek istiyorum. İstanbul’, hatta Türkiye’mize kazandırdığımız festivalin herkes için hayırlı olmasını diliyorum.” 

Aydın Hoşgör | Ralli Ajansı, İstanbul Park, 29 Eylül 2018 : 14.30

 

 

Yorum yaz

Arşiv

Kategoriler

Fotoğraflar