Tanak; “Rekabeti özledim”

Son şampiyon dünya şampiyonu Ott Tanak wrc.com ile yaptığı bir röportajda korona salgını yüzünden durmaya zorlanan şampiyonadaki son durumla ilgili soruları yanıtladı. Tanak, WRC’nin en kısa zamanda başlamasını umuyor, ancak ailesiyle zaman geçirmekten de hoşlanıyor.

-Sporun en çok hangi yönünü özlüyorsun?

Servis parkındaki yarışmayı, rekabeti ve wrc ailesini kesinlikle özlüyorum. Ama kendimi oldukça rahatım ve bu kesinlikle ailemle geçirdiğim en uzun zaman, ki bu iyi tarafı. Rekabet baskısını seviyorum ve çalışmaktan zevk alıyorum. İşimden zevk alıyorum. Birkaç ekip üyesiyle temasa geçtim, ama oldukça garip bir zaman, kesinlikle uzun bir ara olacak.

– Arjantin Rallisi de yapılamadı. Ne kaçırıldığını düşünüyorsun?

Arjantin her zaman zorlu bir ralli, ama aynı zamanda daha önce kazandığım ve Hyundai’nin de daha önce kazandığı bir yarış. Bu yüzden oldukça iyi olacağını düşünmek isterim. Rallinin ilk iki günü daha hızlı etaplarda zorlanılıyor, ancak son gün El Condór ve Mina Clavero aracılığıyla daha karmaşık ve teknik. Bu zor bir olay, etaplar oldukça hızlı olduğundan, yüksek hızda otomobilde bazı sorunlara da mal olabilir. Ancak Hyundai sağlam, hızlı bir otomobil.”

-Hyundai’de kendinizi nasıl hissediyorsun?

Güzel. Pek fazla ralli ve sadece birkaç test değil, ama birçok insanla tanışmayı ve takımın ne kadar profesyonel olduğunu görmeyi başardım. Ekip, kopilotum Martin Järveoja ve benim için işleri mümkün olduğunca kolay ve anlaşılır hale getirmek için çok çalıştı. Ayrıca hemen geri bildirime açıklar ve bu bir takımı güçlendirmeye yardımcı olabilir.

-Sanal yarışlar için ne düşünüyorsun?

Bizim gibi ralli pilotları için bu gerçekçi değil. Sanal yarışçılar için durum biraz farklı olabilir çünkü parkurları öğrenebilirler, ama bizim için o kadar değil. O zamanlar eğitim gibi başka şeylerle oldukça meşguldüm.

-Şimdi ne bekliyorsun?

Parkurlara geri dönmeyi ve Hyundai’yi tekrar sürmeyi. Bunun ne zaman geleceğini tam olarak bilmiyoruz, beklemek ve ne zaman tekrar sakinleştiğini görmek zorundayız. O zamana kadar, hükümetlerin bize söylediklerini dinlememiz ve kurallara uymamız gerçekten önemli, tüm yapabileceğimiz bu. Hayranların sporu kaçırdığını biliyorum ve biz de bunu birlikte çalışarak ve doğru yolu izleyerek yenebiliriz. | Kaynak; wrc.com, 9 Mayıs 2020 : 14.30

Son 50 haber

Yorum yaz

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: