Arjantin Rallisi iptal

Arjantin Rallisi, Corona virüsünün yayılması nedeniyle resmi olarak ertelendi, ancak gerçekte iptal, çünkü rallyemagazin’in haberine göre WRC takviminde Güney Amerika’daki etkinlik için başka bir tarih mümkün değil. Korona krizi motor sporları dünyasının büyük organizasyonlarını da derinden etkiliyor. Melbourne’deki F1 ilk yarışı iptal edildikten sonra, WRC’nin sıradaki ayağı olan Arjantin Rallisi (23-26 Nisan) ile ilgili hızlı kararlar alınması gerekiyordu.

WRC Promoter Genel Müdürü Oliver Ciesla rallinin erteleneceğini açıklayarak “Arjantin’deki yetkililerin, özellikle birçok insanın bir araya geldiği etkinlikler aracılığıyla korona virüsünün ülkelerinde yayılmasını önleme önceliğini anlıyoruz” dedi. Ancak, Arjantin Rallisi için yeni bir tarih bulmak zor olacak. Güney Amerika’daki ralli Meksika ve Şili ile bağlantılıydı ve ülkedeki huzursuzluk nedeniyle iptal edildi. Böylelikle ekipler ekipmanlarını ülkeye mümkün olduğunca maliyet etkin bir şekilde getirebildiler.

Bu nedenle, şimdi ilan edilen erteleme sadece Arjantin’deki birçok taraftar için sakinleştirici bir hap olarak görülebilir. 19 Nisan’dan 22 Kasım’a ertelenen Arjantin MotoGP aksine, rallinin yeniden planlanmasını beklenmiyor.

13 Mart 2020 : 12.00

Son 50 haber

Yorum yaz

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: