Sarıkamış’ta start alacaklar

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olarak hafta sonu yapılacak olan Sarıkamış Rallisi için zaman daraldıkça heyecan artıyor. Ülkemizde zemini tamamen karla kaplı parkurda yapılan ilk ralli olma özelliği ile, 2’nci Sarıkamış Rallisi, ilk kez bu yıl ulusal rekabetteki puan hesaplarına dahil oldu. TRŞ için 7’de 5 ayak seçmeli olması nedeniyle, İstanbul ile arasında yaklaşık 1000 km mesafe olması lojistik anlamda takımları ve sporcuların planlarını erkene çekmelerine neden oldu. Sarıkamış’ta parkura çıkacak olan otomobiller dün İstanbul’dan TIR’lara yüklenerek yola koyuldular.

Eksi 36 kulübü tarafından düzenlenen Sarıkamış Rallisi sezonun ilk puan mücadelesi olmasına karşın 15-20 arası kayıt toplaması bekleniyor. Ajansın ulaştığı bilgilere göre, son şampiyon Murat Bostancı, tüm yarışlarını kovalamayacağı sezonun bu ilk randevusunda son anda yapılan değişiklik ile start alacak. Murat ile birlikte takım, Sarıkamış’ta 6 ekiple katılacaklar. GP Garaj da geçen yıl yapılan aday yarışı kazanan Hakkı Ağaoğlu Peugeot 207 S2000 ile, TRX K4 Şampiyonu Erhan Akbaş Evo 9 ve yeni kopilotu ile, grup N şampiyonluğu hedefleyen Erkan Güral Evo ile ve bir diğer Evo ile genç ve yeni pilot olmak üzere 4 ekiple kardaki mücadeleye dahil olacak.

Yeni takım kuran Uğur Soylu (R5) ile Yağız Avcı (Evo) ve genç bir pilot olmak üzere 3 ekiple Sarıkamış’a gelirlerken, Fiat adına Fatih Kara ve genç bayan bir pilotun start alacakları, İstanbul’dan İzmit’e taşınan Neo Garaj’ın da iki Evo’sunu da Sarıkamış için TIR’a yüklediği öğrenildi. Geçen yıl çivili lastikler edindiği Audi Quattro’su ile (üstte) tecrübe kazanan Demir Berberoğlu da yine kar üstünde raksa çıkacak bir diğer isim. Bu arada, geçen sezonun Türkiye 2’ncisi Burak Çukurova, yurt dışından ajansa yaptığı açıklamada Sarıkamış’ta olmayacağını söyledi. | 24 Şubat 2020 : 22.45

Son 50 haber

Yorum yaz

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: