C3 WRC’leri şimdi almak veya kiralamak mümkün

Citroen’in C3 WRC’leri müşterilere açılıyor. Motoring News kaynaklı bir habere göre, C3 WRC’ler 2020’de WRC’de yarışabildi, ancak fabrika mekanik ekibi geri çekerek otomobilleri takımın yarıştırmayacaklarını açıkladı. Ekibin ileriye dönük tek ralli taahhüdü ise müşteri programı C3 R5 sınıfı otomobillerle sınırlı kaldı ancak C3 WRC’lerin özel takımlar tarafından kullanılmasını engelleyecek bir şey yoktu. Citroen takım sorumlusu Pierre Budar, “Gelecek yıl yarışacak otomobilleri görmek için en olası seçenek otomobillerin özel bir alıcı tarafından satın alınması veya yarıştırılması ama şimdilik, bu konuda bir haber yok. Yine de her şey mümkün, araçlarımızın kiralanması veya satışı için ortaya çıkan tüm fırsatları göz önünde bulunduracağız” dedi.

2017 sezonundan bu yana yürürlükte olan düzenlemelere göre, bugüne kadar yapılan herhangi bir kişisel WRC kaydı, o otomobilin üreticisi tarafından yapılıyordu. Aynı dönemde WRC’de kendi arabasını yarıştıran bir müşteri olmadı. Citroen pilotları Ogier ve Lappi bu sezon yaptığı zamanlarda otomobilleri eleştirirken, Ogier üç farklı otomobilde altı rallide yarıştı. Budar, 2019 yılında otomobildeki yoğun gelişme çalışmasından sonra, C3’ün evriminin gelecek sezonda yarışmasını göremeyecek olmasının hayal kırıklığını itiraf etti. “Oysa, sezona bu yıldan çok daha iyi bir konumda başlayacağımıza oldukça emindim” dedi. Budar, “gelecek sezon C3’ün podyum için savaşabileceği konusunda geliştirilmesinde çok ikna oldum. Son testlerde gelişmeyi görebildik. Yarış ve veri mühendisleri için takım daha iyi ve tecrübeli durumda. Toplamda önümüzdeki sezon daha çok mücadele edeceğimizden eminim ama söylemesi kolay.”

Citroen’in eski pilotu Lappi için tek seçenek M-Sport takımında olası bir koltuk!. Oysa Finli, takımın ‘büyük bir gelişme’ içinde olduğuna inanıyordu ve “ben oldukça büyük adımlar atabileceğimizi düşünüyordum” dedi. Lappi şöyle dedi; “açıkçası çok iyi çalışan aero güncellemesi söz konusu. Bu, kesinlikle hızlı rallilerde çok yardımcı olurdu. Zaman içindeki değişim eski aeroya göre oldukça büyük. Performansla ilgili bazı güncellemeler de yaptık: yeni motor, bazı direksiyon güncellemeleri ile yeni geometri ve diğer farklar. Ama bu sezon her şey toprakta tıklandı. Asfaltta ise yapılacak çok iş vardı. Yine de gelecek yıl için büyük bir gelişme kaydettiğimizden emindim. Belki de bu yıl karşılaştığımız tüm zorlukların bazılarını cevaplayabilirdi.” | 3 Aralık 2019 : 18.40

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: