Avustralya için 23 kayıt

Dünya Ralli Şampiyonası’nda (WRC) sezon yine yeni kıtada tamamlanacak. Sezonun 13’ncü ayağı olarak 16-17 Kasım’da Avustralya’da yapılacak olan Avustralya Rallisi için 23 kayıt yapıldı. Sezonun bitimine bir yarış kala şampiyonluğunu son İspanya Rallisi’nde ilan eden Ott Tanak, hem şampiyon olarak hem de eski takımı Toyota adına Yaris WRC’nin direksiyonunda son kez parkura çıkacak. Estonyalının Hyundai takımına transferi İspanya Rallisi’nden hemen önce resmen açıklanmıştı. Tanak’ın M-Sport’tun ardından önceki yıl katıldığı Toyota Gazoo Racing takımına vedası çok ta sürpriz olmadı.

Bu sezon pilotlar şampiyonluğunu rakip Toyota’ya kaptıran Hyundai de markalar şampiyonluğunu İspanya öncesi medyaya deklare etmişti. Takımın Belçikalı birinci pilotu Theirry Neuville son İspanya Rallisi’ni kazanmasına karşın bu sezon şampiyonluğu kaptırdığı Estonyalı rakibi ile 2020’de takım arkadaşı olarak parkura çıkacak. Avustralya Rallisi’ne çifte kayıt yaptıran Citroen, geçen yılın şampiyonu Fransız Sebestian Ogier ve Finli Lappi ile sezonu bir prestij zaferi ile tamamlamayı planlarken, Estonyalı Ott Tanak, Finli Jari Matti Latvala ve İrlandalı Kris Meeke ile üçlü kayıt yaptıran Toyota yeni kıtada kazanıp Tanak’ın başarısını parlatmayı hedefleyecek.

Hyundai Theirry Neuville ile Britanyalı Craig Breen’in yanı sıra Avustralya’da İspanyol Dani Sordo ile puan ararken, M-Sport Teemu Sunninen ve ingiliz Elfyin Evans’in yanında yerel kahraman Harry Paddon ile prestij kovalayacak. 14 Kasım Perşembe akşamüstü Avustralya’nın Pore Horbour limanından verilecek startla başlayacak olan Avsutralya Rallisi’nde aynı gün seyirci etabı iki kez geçilecek. Cuma ve Cumartesi günü toprak karakterli etaplardan sonra ralli Pazar günkü etaplarla birlikte 324 km geçilerek tamamlanmış olacak. | 4 Kasım 2019 : 11.40

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: