“Hatalardan ders aldık”

Hyundai’nin İtalyan takım direktör Adamo, geçtiğimiz ayki yapılan Almanya Rallisi’nde aldıkları sonuçla hüsrana uğradıklarını ama konuyu zamana bıraktıklarını söyledi. Almanya zaferi sonrası Toyota Gazoo Racing, takımlar şampiyonasında lider durumda olan Hyundai ile aralarındaki 44 puan farklı hızlı bir şekilde kapatıp 8 puana kadar indirmeyi başarmıştı.

Bunun üzerine görüşleri sorulduğunda Adamo şunları söyledi: “Bu, iyi bir fırsatı boşa harcadığımız başka bir durum. Kendi kaderimizi kontrol altında tutmalıyız ve bu, operasyonumuzun her alanında yüksek performans ve güvenilir olmak anlamına geliyor. Başkalarının sonuç almak için problem yaşamasını bekleyemeyiz. Bu şekilde toplanmamız veya yarışmamız gerektiği gibi değil. Kısaca Almanya’daki otomobil performansımız iyiydi ancak takım performansımız aynı şekilde olmadı. Daha iyisini yapmalıyız. ”

Dünya Ralli Şampiyonası’nın sıradaki ayağı olan Türkiye Rallisi öncesi ne gibi değişiklikler yapacakları sorulduğunda ise Adamo, “Sadece Türkiye Rallisi için değil, gelecekteki tüm yarışlarda hatalarımızdan ders aldığımızı göstermemiz gerekiyor” dedi. Prosedürler, kontroller, organizasyon ve bazı noktaların daha iyi anlaşılması ve uygulanması ile ilgili olduğunu söyleyen Adamo, “ekibim şu ana kadar harika şeyler yaptı, ancak performans seviyesi iyileştirilmeli. Bazı küçük sorunlarımız oldu ve bunlar rakibimizin tekrar potaya girmesine neden oldu. Bu küçük sorunlar yerine artı puan alırsak işler daha farklı görünecek. En küçük hata için bile yer yok, mazeret yok” diye ekledi.

Kaynak; wrc.com, 7 Eylül 2019 : 12.40

Son 50 haber

Yoruma kapalı

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: