Körfez’de keyifli bir pist günü

Körfez Yarış Pisti’ndeki bugün yapılan track day etkinliğinde Seat Leon Cupra en hızlısı oldu. Köselerden Performans tarafından düzenlenen ve 25 kayda karşın 23 otomobilin katıldığı pist gününde Atakan Kılıç Kütahya plakalı Seat Leon Cupra’sı ile pisti 50 saniye altında kaydedilen tek zaman olan 49.961 ile dönerek piste çıkan diğer tüm katılımcıları ardında bıraktı. Bursa plakalı BMW’si ile Sedat Sezer 50.135 ile 2’nci, yine Bursa plakalı Seat Leon Cupra ile Batuhan Genç 51.557’lik en iyi zamanıyla 3’ncü olarak podyuma çıktılar ve günün sonunda kupa kaldırdılar.

Körfez Pisti’nde gün boyunca etkili olan ve öğleden sonra bir süre hızlıya dönüşen yağmur nedeniyle organizasyonda kısmi aksamalar yaşanırken, yine de gün boyunca pistte ortalama 25-30 tur atan katılımcılar keyifli bir gün geçirmiş olarak evlerine döndüler. Sabah erken saatte Körfez Yarış Pisti’nde bir araya gelen track day tutkunları, önce kapalı olan havanın yarattığı karamsarlıkla güne stresli başladılar. Yağmur olasılığına karşı günü erken kapama konusunda da fikir birliği yapan pist günü katılımcıları, sabah saat 9’da brifing odasında pist, yarış ve bayraklar hakkında bilgilendirildiler.

Kayıt listesine göre sınıflara ayrılan otomobiller ardından 3’erli gruplar halinde pistte çıktılar. Beş turun ardından soğutma amaçlı olarak atılan 6’ncı turdan sonra pit’e dönen otomobilleri bir sonraki grup izledi. Sabah ilk seansın ardından ikinci kez piste dönen track day’ciler 5+1 tur sonrası yeniden servis alanına geri döndüler. Gün ortası molasından sonra sabahki program öğleden sonra yeniden gerçekleştirildi. Gün boyunca beş farklı kez pistte gazlama fırsatını doyasıya yaşayan track day’ciler, akşam 17.30’da pist kapandıktan sonra yarış kulesi altındaki podyumda ilk 3’e giren başarılı arkadaşlarının kupa sevincine ortak oldular.

Köselerden Performans’ın yöneticisi kendisi de pist yarışçısı olan Tuğrul Köselerden, TPŞ maxi grupta yarışmakta olduğu Seat Cupra’sı ile etkinlikte diğer katılımcılara rehberlik yaptı, pistte gazladı ve gün sonunda ilk 3’e kupalarını bizzat takdim etti. Tuğrul Köselerden, benzer etkinliği Eylül ayında tekrar gerçekleştirmek üzere katılımcılarla tek tek vedalaştı. | Aydın Hoşgör, Ralli Ajansı, Körfez, 15 Temmuz 2019 : 22.00

Körfez Track Day fotoğraf galerisi için burayı tıklayabilirsiniz…

Son 50 haber

Yorum yaz

Go To Top
%d blogcu bunu beğendi: