Süspansiyon yükseltilecek

Toyota, önümüzdeki ay yapılacak olan Kenya Safari Rallisi’nde GR Yaris Rallisinde1 görülebilecek yeni bir süspansiyon homologasyonu üzerinde çalışıyor. Takımın teknik direktörü Tom Fowler, medyada araçtaki değişikliklerin aracın mevcut teknik özelliklerine göre önemli bir güncellemeyi temsil ettiğini doğruladı. Fowler, ekibin geçen yıl revizyonlar üzerinde çalıştığını söyledi. Ekipler genellikle Mart veya Nisan aylarında, Monte Carlo ve İsveç gibi spesifik etkinlikler sona erdiğinde yeni spesifikasyon parçalarını tanıtıyor. Bu sezona gelindiğinde Yaris’te yapılan tek gerçek değişiklik, 1600cc’lik üniteden daha fazla tork sunan motor yükseltmesiydi.

Fowler şunları söyledi: “Bu, 2023 sezonu boyunca ve 2024’e kadar olan gelişimimizin hedefi oldu. Süspansiyon sisteminde en az 10 bileşen içeren oldukça büyük bir revizyon olacak, dolayısıyla oldukça büyük bir güncelleme olduğunu söyleyebilirim. Bu saf bir performans değil. Orada da güvenilirlik var. Son birkaç yılda zaman zaman askıya almayla ilgili teknik sorunlar yaşadık.” Yeni parçaların teslimat süresi henüz kesinleşmediğini belirten Fowler sözlerine şçyle devam etti; “1 Mart’ta yayınlanması beklenen bir sonraki homologasyon döngüsü için şu anda FIA’dayız. Takım olarak bunu 1 Mart’tan sonraki mitinge mi yoksa ondan sonraki mitinge mi getireceğimize henüz karar vermedik. Bu başka bir şeyden çok lojistik bir sorudur. Kenya’da ters gidebilecek şeylerin olduğunu biliyoruz çünkü bunları son iki Safaride izliyoruz ve oraya gitmeden önce bunları daha kalıcı bir şekilde düzeltmeyi seçebiliriz (yeni homologasyon parçalarıyla). Henüz karar vermedik.” | WRC, 6 Şubat 2024 : 23.45

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top