Citroen’den yeni görünüm

Citroen Racing, 2024’te dünya çapında daha fazla başarıyı hedeflemeye hazırlanırken, C3 Rally2 için heyecan verici yeni bir görünüm sunuyor. Tasarım, ilk kez 2022’de ortaya çıkan yeni Citroen marka kimliğini öne çıkarıyor. C3 Rally2 artık oval logoyu yanlarında ve tavanında gururla sergiliyor ve tasarımcılar ayrıca onları öne çıkarmak için ünlü iki şeridin net çizgileri üzerinde de oynadılar. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın araca dinamik bir görünüm kazandırıyor. Bu arada kırmızı renk şeması, Citroen Racings’in sportif DNA’sını ve ralli alanındaki görkemli geçmişini doğruluyor. Bu görünüm, Citroen Racing ile yakın iş birliği içinde olan Citroen tasarım ekibinin, tüm C3Rally2Family üyelerinin kişiliklerini ifade etmeleri için alan bırakan dinamik ve yüksek etkili bir grafikle markanın yeni kimliğini öne çıkarmak için yaptığı bir çalışma. İki tonlu tasarım, 25/28 Ocak’tan itibaren Yohan Rossel/Arnaud Dunand ve Nikolay Gryazin/Konstantin Aleksandrov’dan oluşan resmi Citroen Racing otomobilleriyle Monte-Carlo Rallisi’nde ilk kez sahneye çıkacak.

Oval logo, özellikle köşeli çift ayraçların ileriyi gösterdiği tavanda, C3 Rally2’yi performans ve hıza doğru iten merkezi bir rol oynuyor. Daha büyük versiyonlar, Citroen’in marka kimliğini sergilemek için yan camlardan arka tekerleklere kadar uzanıyor. Köşeli çift ayraçları simgeleyen iki yakın aralıklı beyaz şerit de dört tarafta tekrarlanıyor. Ön tarafta, sanki görsel olarak yere bastırıyormuş gibi arabanın alt kısmına yatay olarak yerleştirilmişler. Yanlarda ise daha tanıdık bir diyagonaldeler ve çatının arka tarafında buluşuyorlar. Bu ipuçları, otomobilin kırmızı ön kısmını siyah arka kısmından ayırarak zıt iki tonlu efektin vurgulanmasına daha da yardımcı oluyor. Arkada iki eğimli şerit daha, C3 Rally2’nin uzaktan bile öne çıkmasını sağlıyor. Andre kırmızı renginin (adını şirketin kurucusu Andre Citroen’den almıştır) kullanılması, markanın Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki geçmişine bir gönderme. Bugün C3 Rally2, 2023’te dünya çapında çok sayıda şampiyonluk ve ralli zaferi elde ederek oldukça rekabetçi Rally2 kategorisinin ön sıralarında yer alıyor. Citroen Racing teknik ekipleri, bu yeni görünümle C3 Rally2’yi modernize etmeye ve performansı sürekli olarak iyileştirmeye devam ederek efsanevi tarihini sürdürüyor. Bu tasarımın dünya çapındaki rallilerde nasıl parladığını görün.

Stellantis Motorsport Müşteri Yarışları Direktörü François Wales, “2023 sezonumuza dayanarak, C3 Rally2 Ailesi ve Citroen Racing ekipleri 2024’e beklenti ve cesaretle saldırıyor! Citroen Design ve Citroen Racing ekipleri arasındaki işbirliği sonucu C3 Rally2’nin yeni tasarımından ve yakın performansından gurur duyuyoruz. Bu 2024 sezonu için WRC2’de, kıtasal ve ulusal şampiyonalarda renklerimizi ve hedeflerimizi yüksek gösteriyoruz ve Citroen Racing teknik ekiplerinin yorulmak bilmeyen çalışmalarının karşılığını alacağından eminiz!” dedi. Citroen Tasarım Başkanı Pierre Leclercq ise “Yeni Citroen Marka kimliğinin sergilenmesi, yeni C3 Rally2 dış görünümü için tasarım özetinin merkezinde yer alıyordu. Tasarımcılarımız köşeli çift ayraçların saf çizgileriyle oynayarak etkileyici ve sade bir grafik yaratarak bu zorluğun üstesinden geldi. Resmi Citroën Racing versiyonunun genişletilmiş iki tonlu kırmızı ve siyah rengi bu yeni tasarımı vurguluyor” diye konuştu | Citroen Racing, 15 Ocak 2024 : 17.53

Son 70 haber

Yorum yaz

Otomobil sporları konusunda ülkemizin en eski ve tek periyodik dergisi Ralli Dünyası’nın bugüne kadar yayınlanmış sayılarının kapaklarını görüntülemek için burayı tıklayabilirsiniz.

Go To Top